BUZARNESCU - OSAKA 3-6 3-6 | Mihaela Buzarnescu, OUT de la Roma! Osaka, de neoprit in fata romancei

Mihaela Buzarnescu Julia Goerges Naomi Osaka Roma 2019 WTA Tenis Mihaela Buzarnescu - Julia Goerges LIVE Roma 2019 | Zi incarcata pentru romance. Urmareste evolutia scorului
Data publicarii: Joi 16 Mai 2019, 20:12
Data actualizarii: Joi 16 Mai 2019, 20:13

Mihaela Buzarnescu a castigat primul meci al zilei de la Roma, dupa abandonul Juliei Goerges si joaca in optimi cu Naomi Osaka.

Mihaela Buzarnescu - Naomi Osaka 3-6 3-6

GAME! SET! MECI! Naomi Osaka o elimina in 2 seturi la indigo pe Mihaela Buzarnescu in optimile de la Roma! 6-3 6-3 s-a terminat partida care a durat 1 ora si 14 minute!

Setul 2

3-4 BREAK Osaka! Buzarnescu nu reuseste sa conserve avantajul re-break-ului din setul precedent
3-3 BREAK Buzarnescu!
Mihaela intrerupe seria perfecta la serviciu a japonezei!
2-3
Mihaela isi face serviciul si pastreaza doar diferenta de un break!
1-3
Osaka nu-si cedeaza serviciul
1-2 BREAK la 0 Osaka!
Mihaela a gresit la fiecare punct!
1-0
Buzarnescu castiga un game extrem de strans pe propriul serviciu! Romanca a fost nevoita sa salveze 3 mingi de break!

Setul 1

3-6 SET OSAKA! Japoneza isi face din nou perfect serviciul si inchide setul cu un game la 0!
3-5
Buzarnescu face un game pe serviciu cu puncte mai bine construite si se bucura de fiecare reusita! Totusi, Osaka va servi acum pentru set!
2-5
Un nou serviciu adjudecat la 0 pentru Osaka! Japoneza e la un game de castigarea setului 1!
2-4
Buzarnescu reuseste un game mai solid la serviciu! Totusi, pentru a se impune, romanca trebuie sa gaseasca solutii si pe serviciul adversarei!
1-4
Game la 0 al lui Osaka! Japoneza serveste bine si nu lasa niciun punct sa-i scape
1-3
Buzarnescu pare sa fi inteles sfaturile antrenorului, aceasta a fost mai agresiva si si-a facut serviciul!
0-3
Osaka este dezlantuita si nu-i da nicio sansa Mihaelei Buzarnescu! Romanca cere ajutorul antrenorului. Apostu i-a sugerat lui Miki sa joace mai in forta, sa o plimbe pe Osaka pe teren.
0-2 BREAK OSAKA!
Buzarnescu a avut patru sanse sa inchida punctul, insa in cele din urma jucatoarea din japonia si-a concretizat cea de-a doua sansa de break!

0-1 Osaka isi face rapid serviciul si a intrat foarte determinata pe teren!

** Meciul va incepe cu Osaka la serviciu!

Actualizare 18:20: O noua amanare a startului partidei. Meciul nu va incepe mai devreme de 18:45.
Actualizare 18:00:
Meciul din optimi dintre Buzarnescu si Osaka nu va incepe mai devreme de ora 18:30!

Mihaela Buzarnescu - Julia Goerges LIVE: 6-4, 2-6; 4-4 (abandon Goerges!)

VICTORIE MIHAELA BUZARNESCU! Miki e in optimi dupa abandonul Juliei Goerges. Romanca se va duela cu Naomi Osaka pentru un loc in sferturile de finala tot azi!

Actualizare 13:40 Pauza medicala ceruta de Julia Goerges. In acest timp, Miki primeste indicatii de la antrenorul ei.

Actualizare 13:30 Julia Goerges ia o optiune importanta pentru castigarea meciului, conduce un break iar Buzarnescu serveste pentru a ramane in meci.

Actualizare 13:10 Inceput strans de set decisiv! Goerges a reusit insa un break si serveste pentru desprindere. 1-2!

SET 2: 2-6!

Actualizare 12:55 Julia Goerges a castigat setul doi cu 6-2 si impinge meciul in decisiv!

Actualizare 12:36 Buzarnescu isi castiga serviciul si se apropie de Goerges! 2-4!

Actualizare 12:25: Miki Buzarnescu reuseste break-ul si serveste pentru revenire! 1-4

Actualizare 12:20 Goerges defileaza in acest set contra Mihaelei: 4-0 si nicio sansa pentru romanca!

Actualizare 12:05
Julia Goerges incepe setul al doilea cu un break si conduce cu 2-0!

SET 1: 6-4!

Actualizare 11:54 Buzarnescu castiga primul set fara emotii. Romanca a controlat autoritar prima parte a meciului!

Actualizare 11:49 Buzarnescu a ratat sansa de a incheia setul cu un brek. Oricum, sportiva noastra serveste pentru castigarea primului set!

Actualizare 11:39 Buzarnescu reuseste inca un break si se mentine la conducerea setului. Miki, la doua game-uri de castigarea primului set!

Actualizare 11:30 Cele doua jucatoare si-au castigat serviciul in continuare, Buzarnescu conduce in continuare cu un break in fata: 3-2.

Actualizare 11:10 A inceput meciul Mihaelei Buzarnescu de la Roma. Romanca a reusit un break in startul partidei si serveste pentru desprindere.

Ploaia a amanat toate partidele de miercuri la Roma, iar azi organizatorii sunt nevoiti sa recupereze. Mihaela Buzarnescu deschide ziua de la ora 11:10 cu nemtoaica Julia Goerges, numarul 18 WTA.

Buzarnescu a inceput bine la Roma, victorie cu Jelena Ostapenko in primul tur. Romanca a castigat primul set cu 6-2; iar apoi letona s-a retras cand Miki conducea cu 5-4.

Mihaela Buzarnescu H2H Julia Goerges

Adversara Mihaelei Buzarnescu are 2-0 la intalnirile directe. Goerges s-a impus cu 6-2; 6-2 in turul trei la Qatar in 2018, iar in 2009 pe zgura a castigat cu 6-1; 6-2 in turul doi la Bucharest Open. A fost singura intalnire dintre cele doua pe zgura.

Mihaela Buzarnescu are 5 victorii si 5 infrangeri in ultimele 10 meciuri, toate pe zgura. Goerges are 6 infrangeri si 4 victorii in ultimele 10 partide, insa a participat la mai putine turnee decat romanca.

Invingatoarea va juca mai departe cu Naomi Osaka sau Dominika Cibulkova in aceasta seara.