Marius Copil, eliminat in turul 2 la Cincinnati de Marin Cilic, locul 7 ATP

Marius Constantin Cincinnati Marin Cilic Tenis
Data publicarii: Miercuri 15 August 2018, 20:40
Data actualizarii: Miercuri 15 August 2018, 20:44

Marius Copil a ratat sansa calificarii in optimile de finala la Cincinnati.

Romanul de pe locul 92 ATP a castigat primul set al intalnirii din turul secund cu Marin Cilic, locul 7 ATP, insa le-a cedat pe urmatoarele doua la mare lupta.

Astfel, croatul Cilic s-a calificat in optimile de finala la Cincinnati, scor 6-7 (4), 6-4, 6-4, la capatul unui meci de doua ore si 18 de minute de joc.

Marius Copil a sevit din nou foarte bine, insa acest aspect nu a fost indeajuns de important azi pentru a-i pune mari probleme adversarului sau din Croatia. 16 asi pentru aradeanul in varsta de 27 de ani, in timp ce croatul a servit doar 8 asi.

Marin Cilic il va intalni in continuare pe castigatorul meciului dintre Sam Querrey si Karen Khachanov.

Acesta este primul turneu oficial in care Marius evoleaza sub comanda lui Andrei Pavel.