Maria Sharapova Australian Open WTA Tenis AUSTRALIAN OPEN | SCENE INCREDIBILE! Maria Sharapova, HUIDUITA la Melbourne: ce s-a intamplat cu rusoaica
Data publicarii: Duminica 20 Ianuarie 2019, 10:04
Data actualizarii: Duminica 20 Ianuarie 2019, 10:21

Maria Sharapova apeleaza in continuare la trucurile de odinioara.

Maria Sharapova a fost eliminata de la Australian Open in optimile de finala de catre favorita gazdelor, australianca Ashleigh Barty, scor 6-4, 1-6, 4-6, dupa doua ore si 25 de minute de joc. Totusi, rusoaica a infuriat publicul aflat pe Rod Laver arena.

Masha a fost dominata clar in setul secund al confruntarii cu favorita gazdelor, iar in pauza dintre seturi, ea a mers la vestiar, acolo unde a petrecut 7 minute, fapt care i-a scos din minti pe cei prezenti in tribune. Cand s-a intors, rusoaica a fost huiduita zdravan de spectatori.

Chiar si asa, ea nu a comentat incidentul la conferinta de presa. "Ce raspuns vreti la aceasta intrebare? E o intrebare prosteasca", a fost replica Mariei dupa ce a fost intrebata daca reactia spectatorilor i-a afectat jocul.

In continuare, Barty o va intalni in sferturi la Melbourne pe Kvitova, care a trecut si ea de Amanda Anisimova, scor 6-2, 6-1.