”Man, ce sacrificiu!”. Românul de la Parma a impresionat pe toată lumea

Dennis Man Gianluigi Buffon Monza Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Joi 03 Martie 2022, 08:38
Data actualizarii: Joi 03 Martie 2022, 08:44

Dennis Man a jucat toate cele 90 de minute ale întâlnirii de ieri cu Monza din Serie B.

Internaționalul român Dennis Man începe să aibă prestații solide la Parma. Aseară, a fost integralist în egalul din deplasare cu Monza, 1-1 în etapa a 27-a din Serie B.

”Meci de mare sacrificiu pentru mijlocașul lateral român, care a făcut o treabă bună la acoperire, dar nu a avut prea multe șanse să se facă remarcat în atac”, a scris Tuttomercatoweb, care l-a notat pe Man cu 6.

Tot 6 i-au dat și cei de la forzaparma.it: ”Providențial în minutul 7, când a respins centrarea în careu a lui Dani Mota. În afara golului, a avut singurul șut pe poartă. A dat dovadă de sacrificiu”.

Buffon, titular în poarta Parmei și la 44 de ani

La echipa de pe locul 14 din Serie B a apărat, ca de obicei, veteranul Gianluigi Buffon (44 de ani împliniți în ianuarie).

Zilele trecute, portarul și-a prelungit contractul cu Parma până în iunie 2024. Astfel, legendarul goalkeeper italian va evolua până la vârsta de 46 de ani pentru echipa lui Dennis Man!