FOTO ȘI VIDEO Dan Petrescu Gangnam Style! Echipa românului este aproape de sferturile Champions League după ce câștigă derby-ul sud-coreean din optimi

Dan Petrescu AFC Champions League Coreea de Sud Jeonbuk Hyundai Motors pohang steelers Stranieri
Data publicarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 13:50
Data actualizarii: Miercuri 14 Februarie 2024, 14:52

Jeonbuk Hyundai Motors a evoluat în turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor Asiei cu Pohang Steelers. Ambele echipe sunt din Coreea de Sud.

FINAL Jeonbuk Hyundai Motors - Pohang Steelers 2-0 (Hernandes Rodrigues 16, Ahn Hyeon-beom 64)

MIN. 90+10 Final, 2-0 pentru Jeonbuk și echipa lui Dan Petrescu este acum favorită la calificarea în sferturile de finală ale AFC Champions League. Returul cu Pohang Steelers se joacă pe 20 februarie.

MIN. 90 Se arată nu mai puțin de 8 minute de prelungire.

MIN. 64 2-0 pentru echipa lui Dan Petrescu, gol superb marcat cu capul de fundașul dreapta Ahn Hyeon-beom!

UPDATE Brazilianul Hernandes Rodrigues a deschis scorul în minutul 16, 1-0 pentru Jeonbuk, iar în minutul 25 arbitrul a anulat un penalty acordat inițial pentru echipa lui Dan Petrescu după ce a consultat VAR.

Știrea inițială

Jeonbuk Hyundai Motors - Pohang Steelers, derby-ul sud-coreean din optimile de finală ale AFC Champions League, se joacă de la ora 12:00 pe terenul echipei antrenate de românul Dan Petrescu.

Este meciul tur din dubla manșă care va consfinți numele formației din Coreea de Sud calificate în sferturile de finală ale competiției inter-cluburi numărul 1 din Asia.

”Bursucul” aliniază o echipă cu 3 mijlocași purtând numele Lee: Dong-jun, Soo-bin și Yeong-jae.