RANGERS 2-0 NICE! Ianis Hagi a trecut pe langa un nou gol! AICI TOT ce s-a intamplat in meciul care i-a adus lui Ianis PRIMUL TROFEU la Rangers

Ianis Hagi Lyon Nice Stranieri
Data publicarii: Sambata 18 Iulie 2020, 19:20
Data actualizarii: Sambata 18 Iulie 2020, 21:22

Ianis Hag a jucat 63 de minute in Rangers-Nice! Scotienii s-au impus cu 2-0 si au castigat prima editie a Veolia Cup, turneu disputat la Lyon.

Dupa ce a marcat de doua ori cu Lyon, Ianis n-a mai reusit sa inscrie si cu Nice. A fost insa aproape de gol in doua randuri. Mai intai, in minutul 16, cand Hagi Jr. a trecut pe langa 1-0 cu un sut in careu, deviat in ultima clipa. Apoi, dupa jumatate de ora de joc, Ianis a trimis de la marginea suprafetei de 16 metri, insa pe directia portarului, care n-a avut nicio problema. Hagi a inceput intens partida. In minutul 8 a fost faultat tare de un adversar, care a primit insa numai galben in ciuda intrarii dure, din spate.

RANGERS 2-0 NICE

min 90: GOL RANGERS! Barjonas inchide tabela! Rangers castiga cu 2-0!

min 63: Ianis Hagi iese de la Rangers, alaturi de alti 5 jucatori.

min 40: GOL RANGERS! Defoe marcheaza pentru echipa lui Gerrard! Contraatac superb al scotienilor, pasa decisiva a venit de la Kent!

min 32: SUT Hagi, portarul lui Nice retine!

min 16: Ianis Hagi are sansa de a marca primul gol al meciului, insa un adversar a intervenit in ultimul moment la reluarea sa din interiorul careului! Sansa URIASA de gol pentru Rangers. Pasa pentru Hagi a venit de la Kent!

min 8: Ianis e atacat dur, din spate, de un adversar! Arbitrul ii da galben, insa culoarea ar fi putut lejer sa fie alta!

________________________________________________________________________________________

Turneul amical din Franta ii prinde bine lui Hagi Jr. Cu Lyon a dat doua goluri in 5 minute! Acum, Ianis are un nou test important! Joaca in fata lui Nice! Pe banca echipei franceze e Patrick Vieira!