Data publicarii: Sambata 29 August 2020, 21:28
Data actualizarii: Sambata 29 August 2020, 21:28

Ianis Hagi a marcat primul gol din acest sezon! Reusita a venit in minutul 15 al partidei cu Hamlton!

HAMILTON 0-2 RANGERS

min 90+3: Final de meci! Rangers bate cu 2-0!

• ACUM LIVE: Ianis, disperat sa iasa din criza! E titular in Hamilton-Rangers! AICI tot ce se intampla

min 83: Ianis Hagi paraseste terenul. In locul sau intra Arfield.

min 71: Un-doi intre Hagi si Kent, romanul trage din careu, insa mingea e deviata in corner! O noua sansa mare de gol pentru Hagi!

min 68: Centrare a lui Kent de pe partea dreapta, Hagi trimite cu capul peste poarta!

*** In prima repriza, Ianis Hagi a atins mingea in careul advers de 6 ori, mai mult decat in orice repriza de cand a ajuns la Rangers.

min 45: La pauza, Rangers are 2-0 cu Hamilton!

min 23: Ianis e la un pas de golul 2! Dupa un un-doi cu Kent, Hagi a trimis superb de la marginea careului, dar Fulton a scos!

min 20: GOL Rangers! Tavernier marcheaza dupa ce portarul a respins in lateral un sut trimis din interiorul careului.

min 15: GOOOOL IANIS HAGI! Centrare de pe partea stanga, mingea e reluata in bara si sare la Hagi, care o impinge in plasa din apropiere!

_________________________________________________________________________________

Hagi Jr. e titular pentru Rangers in deplasarea cu Hamilton. Dupa ce a fost lasat pe banca etapa trecuta, Ianis revine in echipa de start a lui Gerrard pentru ultimul meci dinaintea jocurilor Romaniei cu Irlanda de Nord si Austria (4 si 7 august, 21:45, in direct la PRO TV).