Rangers 2-0 Kilmarnock | Victorie importanta pentru Gerrard si elevii sai! Ianis Hagi bagat in teren pentru doar 5 minute!

Stranieri Rangers - Kilmarnock, LIVE TEXT, de la 17:00 | Ianis Hagi are ocazia sa se revanseze in fata suporterilor lui Rangers! Gerrard cauta o noua victorie in Scotia
Data publicarii: Sambata 22 August 2020, 17:04
Data actualizarii: Sambata 22 August 2020, 19:08

Rangers s-a impus pe teren propriu cu Kilmarnock si a ajuns la al patrulea meci consecutiv fara infrangere!

RANGERS 2-0 KILMARNOCK

Ianis Hagi a fost lasat pe banca de Steven Gerrard in meciul de pe teren propriu cu Kilmarnock! Mijlocasul roman a fost introdus abia in minutul 86. Rangers a obtinut inca o victorie in campionat si ocupa primul loc in clasament dupa primele 5 etape.

• Rangers - Kilmarnock, LIVE TEXT, de la 17:00 | Ianis Hagi are ocazia sa se revanseze in fata suporterilor lui Rangers! Gerrard cauta o noua victorie in Scotia

FINAL

Min. 77: GOOOL RANGERS! Ryan Kent mareste avantajul gazdelor din pasa lui Tavernier!
Min. 50: GOOOL RANGERS!
Roofe deschide scorul din pasa lui Goldson.
Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start: Ianis Hagi, doar rezerva in meciul de astazi!

Ianis Hagi este in fata unui nou meci in Premiership. Partida cu Kilmarnock are loc astazi, de la 17:00. Internationalul roman are ocazia sa se revanseze in fata suporterilor dupa ultimele meciuri mai putin reusite pe care le-a avut.

Suporterii l-au contestat pe Hagi si au cerut sa fie scor din 'primul 11', dupa ce acesta a inceput toate partidele din noul sezon ca titular.

Rangers este lider in Scotia, cu 10 puncte, la egalitate cu Hibernian. Echipa lui Gerrard are 3 victorii si un egal in noul sezon, iar astazi o va inalni pe Kilmarnock, care nu a reusit sa castige niciun meci din cele 4 partide disputate.