SEVILLA - BARCELONA 2-0 | Sarabia si Ben Yedder au distrus apararea Barcei! Castigatoarea ultimelor 4 editii ale Cupei Spaniei, in pericol de eliminare

Sevilla - Barcelona Copa del Rey fc barcelona Kevin-Prince Boateng Leo Messi Spania Malcom a ratat incredibil, singur cu poarta goala!
Data publicarii: Joi 24 Ianuarie 2019, 00:24
Data actualizarii: Joi 24 Ianuarie 2019, 01:11

Prima mansa din turul sferturilor Cupei Spaniei dintre Sevilla si Barcelona este live pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

Final de meci! Barcelona e invinsa de Sevilla cu 2-0 si va avea un meci infernal acasa, pe Camp Nou! Castigatoarea ultimelor patru editii ale Copa del Rey este in pericol de eliminare!

Min 81. Suarez primeste mingea in careu, sutul lui in diagonala se duce putin pe langa poarta

• Debut pentru Kevin-Prince Boateng la Barca! Messi si Busquets nu sunt in lot! ECHIPELE DE START

Min 72. GOOOL SEVILLA! Centrare sutata in fata portii de unde Ben Yedder trimite mingea in poarta! Apararea Barcei, facuta SAH-MAT de Sevilla

Min 62. Dubla schimbare la Barcelona - intra Coutinho si Suarez in locul lui Prince Boateng si Malcom

Min 60. O noua ocazie mare a gazdelor dupa o noua centrare din flancul stang al atacului Sevillei, lovitura de cap trece putin peste poarta

Min 58. GOOOOL SEVILLA! Faza superba a gazdelor, Promes pacaleste 2 adversari si centreaza la coltul lung de unde Sarabia inscrie din alunecare

Min 40. Ocazie mare si pentru Barcelona dupa ce Malcom scapa singur cu portarul, reuseste sa-l dribleze dar intra in unghi si rateaza poarta!

Min 36. Ben Yedder are cea mai mare ocazie a reprizei - a driblat 3 adversari in careu si a sutat spre vinclu, mingea s-a dus insa pe langa poarta

Mansa tur a sferturilor Cupei Spaniei din Sevilla si Barcelona se joaca in aceasta seara, returul urmand sa aiba loc in 7 zile. Celelalte sferturi sunt Valencia - Getafe (1-0 in meciul tur, pe terenul Valenciei), Betis - Espanyol si Real Madrid - Girona.

Ernesto Valverde a decis sa-i menajeze pentru pentru aceasta partida pe Leo Messi si Sergio Busquets - acestia nici macar nu au facut deplasarea cu echipa la Sevilla. In schimb, Kevin-Prince Boateng, transferat saptamana aceasta de Barca, intra direct titular!

Iata echipele de start:

Sevilla: Soriano - Sergi Gomez, Kjaer, Amadou, Ben Yedder, Banega, Navas, Sarabia, Escudero, Promes, Mercado

Barcelona: Cillessen - Semedo, Pique, Lenglet, Sergi Roberto, Arthur, Rakitic, Alena, Vidal, Malcom, Prince-Boateng