Leo Messi Barcelona Getafe la liga Spania Absolut monstruos! Inca un record doborat de Messi dupa golurile inscrise cu Getafe! Ce a reusit capitanul Barcelonei
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Vineri 23 Aprilie 2021, 00:06
Data actualizarii: Vineri 23 Aprilie 2021, 00:09

Barcelona si Getafe s-au intalnit in etapa cu numarul 31 din La Liga.

Dupa ce a castigat finala Cupei Spaniei cu Bilbao, 4-0, Leo Messi arata ca se simte mai bine ca niciodata pe terenul de fotbal. Starul Barcelonei a deschis scorul cu Getafe din pasa lui Busquets, in minutul 8, iar in minutul 33 a reusit sa faca 'dubla', stabilind scorul la pauza, 3-1.

Cu reusitele din prima repriza, Leo a ajuns la 25 de goluri in La Liga in acest sezon, acolo unde este golgheter, la patru goluri distanta de Benzema, care are si un meci in plus fata de catalani.

Astfel, Messi devine primul jucator din istoria celor cinci campionate de top care reuseste sa inscrie peste 25 de goluri in 12 sezoane consecutive!

Eliminata din Champions League, Barcelona mai poate visa doar sa castige titlul in Spania si sa faca 'dubla', dupa ce a cucerit Cupa Spaniei in urma cu o saptamana.