CROATIA U21 - ANGLIA U21 3-3 FINAL  |  Ploaie de goluri! ANGLIA termina fara victorie la EURO

Croatia U21 Anglia U21 EURO U21 Franta U21 Romania U21 Nationala CROATIA U21 - ANGLIA U21 LIVE 22.00 | Englezii nu menajeaza pe nimeni: Maddison, Foden si Abraham sunt titulari! ECHIPELE
Data publicarii: Luni 24 Iunie 2019, 20:23
Data actualizarii: Luni 24 Iunie 2019, 23:53

Comentam impreuna toate fazele din Croatia U21 - Anglia U21 pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

CROATIA 0-0 ANGLIA

minutul 2: OCAZIE mare Croatia. Kulenovic reia cu capul din 6 metri, insa Henderson intervine si deviaza mingea in bara transversala.

• CROATIA U21 - ANGLIA U21 LIVE 22.00 | Englezii nu menajeaza pe nimeni: Maddison, Foden si Abraham sunt titulari! ECHIPELE

minutul 10: PENALTY pentu ANGLIA. Nelson a fost faultat in careu si arbitrul dicteaza lovitura de la 11 metri.

minutul11: GOOOL ANGLIA. Nelson executa penalty-ul si il invinge pe Grbic

minutul 37 Goool Croatia: Brekalo marcheaza un gol fabulos, diribleaza un adversar si suteaza din careu direct in vinclu

minutul 38: cartonas galben Anglia, Kieran Dowell a fost avertizat

Pauza: Croatia-Anglia 1-1

minutul 47: Gool Anglia, Maddison profita de o eroarea in apararea Croatiei si trimite un sut imparabil din careu

minutul 49: schimbare Anglia, iese Clarke-Salter si intra Konsa

minutul 52: cartonas galben Anglia, Jonjoe Kenny a fost avertizat

minutul 56: schimbare Anglia, iese Dowell si intra Mount

minutul 62:  GOOOL Croatia, Vlasic egaleaza dupa un sut formidabil din afara careului si iese accidentat dupa ce marcheaza

minutul 66: Vlasic iese accidentat dupa ce a marcat, iar in locul sau intra Ivanusec

minutul 70: GOOOOL Anglia, Kenny trimite un sut puternic de la 20 metri si il invinge pe Grbic

minutul 73: Anglia face si ultima schimbare, iese Maddison si intra Gibbs-White

minutul 76: schimbare Croatia, iese Cabraja si intra Bradaric

minutul 83: GOOOL Croatia, Brekalo da mingea printre picioarele portarului Henderson si egaleaza din nou

minutul 90: arbitrul dicteaza 5 minute de prelunigre

minutul 90+3: cartonas galben Croatia, Bradaric este avertizat

FINAL: Croatia-Anglia 3-3. Anglia termina fara victorie la acest Campionat European

Echipele de start:

Croatia (4-3-3): Grbic - Uremovic, Kalaica, Katic, Cabraja - Vlasic, Sunjic, Moro - Majer, Kulenovic, Brekalo

Anglia (4-3-3): Henderson - Kenny, Clarke-Salter, Tomori, Kelly - Foden, Dowell, Maddison - Gray, Abraham, Nelson

Dupa ce Romania a invins Croatia in primul meci, scor 4-1 si pe Anglia, scor 4-2, nicio echipa nu mai are sanse de calificare in semifinalele Euro U21. Meciul din aceasta seara va decide ocupanta pozitiei a treia. Ambele echipe au fost invinse si de Franta, scor 2-1 in ambele partide si nu mai pastreaza nici sanse matematica la calficare. Batalia pentru locul 1 se va da intre Romania si Franta.

Cele doua echipe s-au mai intalnit de doua ori pana acum, ambele partide fiind castigate de Anglia cu scorul de 2-1, in play-off-ul Campionatului European din 2015.

Anglia a marcat 3 goluri si a primit 6, in schimb ce Croatia a marcat 1 singur gol si a primit 5.