Real Madrid, strategie inedită pentru executarea cornerelor. Ce au inventat elevii lui Carlo Ancelotti

Real Madrid Carlo Ancelotti UEFA Liga Campionilor
Data publicarii: Miercuri 20 Septembrie 2023, 22:46
Data actualizarii: Miercuri 20 Septembrie 2023, 22:57

Jucătorii madrileni au fost surprinși inventând o nouă modalitate de a bate loviturile de la colț.

Real Madrid s-a impus miercuri seară în primul meci al ediției 2023-2024 de Champions League. Galacticii au învins-o cu scorul de 1-0 pe debutanta germană Union Berlin printr-un gol marcat în prelungirile partidei.

Jude Bellingham a strălucit din nou pentru Real Madrid. Englezul de numai 20 de ani a înscris în minutul 90+4 și a adus din nou o victorie în finalul meciului pentru formația de pe Bernabeu.

Corner unic, marca Real Madrid

Luka Modric și David Alaba sunt autorii cornerului care a intrigat fanii fotbalului. Cei doi se aflau unul lângă altul, dar amândoi se aflau în afara suprafeței de joc. Se presupune că ar fi fost o strategie de a opri adversarii din a își da seama ce plănuiesc madrilenii.

Șocați de ceea ce au văzut, internauții au scris:

• ”Real Madrid inventează noi tehnici de a bate cornerul”
  • ”Cornerele madrilenilor sunt ca o cutie de bomboane, nu știi ce primești până nu desfaci ambalajul”