REACTIA LUI CRISTIANO RONALDO dupa meciul dramatic de pe Bernabeu: "Nu inteleg de ce protesteaza! A fost penalty"

Real Madrid Cristiano Ronaldo Juventus Torino Liga Campionilor uefa champions league Liga Campionilor
Data publicarii: Joi 12 Aprilie 2018, 00:15
Data actualizarii: Joi 12 Aprilie 2018, 00:18

Real Madrid 1-3 Juventus | Madrilenii se califica cu un gol din penalty, marcat in minutul 90+7 de Ronaldo.

Cristiano Ronaldo a vorbit imediat dupa fluierul de final al partidei.

Atacantul portughez, care a calificat-o pe Real in semifinalele UCL cu golul marcat din penalty, in minutul 90+7, a spus ca nu stie de ce au protestat jucatorii lui Juve.

"A fost un joc lung si greu, a fost o lectie care ne-a invatat ca niciun meci nu e castigat fara lupta!

Nu inteleg de ce s-a protestat impotriva deciziei. Daca nu ar fi fost impins, Lucas ar fi marcat.

Secundele dinaintea executarii au fost o eternitate, ritmul cardiac a crescut, dar mi-am pastrat concentrarea pentru ca stiam ca este decisiv. Multumesc lui Dumnezeu ca am marcat si ne-am calificat", a spus Cristiano.