Sa mai vrem VAR in Liga 1?! Arbitrajul video, DEGEABA la Londra! Arbitrii au IGNORAT un fault la Carrasco in interiorul careului

VAR Atletico Madrid Champions League Chelsea Liga Campionilor Iftime, ai vazut asta! VAR-ul a fost DEGEABA la Londra! Arbitrii nu au dat penalty pentru Atletico Madrid
Data publicarii: Miercuri 17 Martie 2021, 23:26
Data actualizarii: Miercuri 17 Martie 2021, 23:37

Chelsea a jucat returul optimilor de finala din UEFA Champions League, impotriva lui Atletico Madrid.

In tur, Chelsea a castigat cu 1-0 in meciul de pe National Arena, datorita golului superb inscris de Giroud din foarfeca. In minutul 26, Cesar Azpilicueta a trimis o pasa in spate catre portarul Mendy. Carrasco si-a dat seama ca mingea este pasata prea incet si i-a luat fata jucatorului de la Chelsea. Azpilicueta il trage usor din spate pe jucatorul belgian, dar arbitrul nu a dictat lovitura de la 11 metri.

Cei din camera VAR nu s-au sesizat, iar partida a continuat. Londonezii au deschis scorul pana la urma in minutul 37.  Hakim Ziyech a impins mingea in poarta dupa o pasa venita din banda de la Timo Werner.