Neymar Eric Maxim Choupo Moting Paris Saint-Germain Liga Campionilor Gest fantastic al lui Neymar in fata omului care a calificat-o pe PSG in semifinalele Champions League! I-a dat lui Choupo-Moting trofeul pe care il primise dupa meci! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Joi 13 August 2020, 08:38
Data actualizarii: Joi 13 August 2020, 08:39

Paris Saint-Germain s-a calificat in semifinalele Champions League dupa ce a invins-o pe Atalanta, 2-1.

Eliminati de Atalanta, care a condus cu 1-0 inca din minutul 27, pana in minutul 90, francezii au intors scorul in doar trei minute din prelungirile timpului regulamentar.

Marquinhos in minutul 90 si Choupo-Moting in minutul 93 au fost cei care au scos-o pe Atalanta din parcursul senzational avut pana in sferturile Champions League. Choupo-Moting a fost cel care a dat golul care le-a asigurat francezilor prezenta in semifinale, iar la final a fost rasplatit.

Desi a fost desemnat 'omul meciului' cu o prestatie buna, insa cu multe ratari uriase in cont, Neymar a dat trofeul sau mai departe, lui Choupo-Moting.