Petrolul 1-2 FC Arges | LACRIMI pentru Petrolul! E out din lupta pentru promovare dupa ce a luat bataie in 5 minute! | AICI clasamentul

liga 2 FC Arges Rapid Turris Turnu Magurele Liga 2 LIVE TEXT Petrolul - FC Arges de la 19:00 | Lupte crancene in Liga 2, toata lumea are sanse sa promoveze! | CS Mioveni a castigat la Turris!
Live Blog
Playoff Liga 2
Data publicarii: Marti 28 Iulie 2020, 12:20
Data actualizarii: Marti 28 Iulie 2020, 20:57

CS Mioveni a castigat cu 1-0 la Turnu Magurele si pastreaza sanse mari de promovare! Nici Rapid nu renunta, iar Petrolul si FC Arges se lupta si ele astazi!

18:56 03 Jul
Min. 90: Partida s-a incheiat fara ca vreuna dintre echipe sa reuseasca sa inscrie.
In conditiile in care au avut un om in plus pe gazon, jucatorii lui Turris nu au pus foarte multe probleme adversarilor. Portarul argesenilor, Ducan, a reusit sa isi salveze echipa in cateva ocazii, iar tabela a ramas neschimbata.
18:11 03 Jul
Min. 48: FC Arges ramane in inferioritate numerica, dupa ce Panait a primit cartonasul rosu in urma unui contact cu un adversar.

rosu
18:07 03 Jul
Min. 46: A inceput repriza secunda.
17:51 03 Jul
Min. 45: Pauza in meciul de debut al playoff-ului Ligii a 2-a. Turris Turnu Magurele si FC Arges sunt la egalitate, scor 0-0.

turris
17:03 03 Jul
Min. 1: A inceput meciul. Echipele au tinut un minut de reculegere in memoria victimelor cauzate de noul coronavirus.
15:20 03 Jul

TURRIS - FC  ARGES

Echipele de start:

Turris: Dutu – Calintaru, Ispas, Mitrea, Ct. Pirvulescu, Sil. Pana (cpt.), Cioinac, Haita, Alb. Voinea, Serediuc, Ad. Voicu
Rezerve: Aur. Paun – Salcianu, Negrut, Paturca, Rob. Neacsu, Cr. Ciobanu, Buleica
Antrenor: Erik Lincar

FC Arges: Ducan – Tofan, Deslandes, Mih. Leca, Serbanica, Andr. Panait, Prepelita (cpt.), Blejdea, N. Popescu, Matis, Buhaescu
Rezerve: Micle – I. Serban, I. Nastasie, Turda, Alin Popa, Nic. Musat, Mirica
Antrenor: Ionut Badea

Turris T. Magurele este una dintre surprizele Ligii a 2-a in acest sezon, iar pe teren propriu este una dintre cele mai puternice echipe. Nu a cedat in niciun meci si a primit doar 9 goluri. Turris nu a mai pierdut de 5 etape in Liga 2.

Desi nu este cotata printre favorite, Arges avea o serie buna inainte de pauza, obtinand doua remize si o victorie. Ultima infrangere a argesenilor a fost in urma cu 13 etape, in deplasarea de la ACS Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

La ultima intalnire dintre cele doua, Arges s-a impus cu 3-2, pe teren propriu.

Program playoff Liga 2, etapa 1:

Vineri:
17:00 Turris T. Magurele - FC Arges

Marti:
20:00 CS Mioveni - Rapid Bucuresti

15:19 03 Jul

Liga 2 revine intr-un format inedit: playoff! Sase echipe din esalonul secund se lupta pentru promovarea in Liga 1: UTA Arad, CS Mioveni, Turris T. Magurele, FC Arges, Rapid Bucuresti si Petrolul Ploiesti.

Cea din urma a intampinat deja primele probleme, dupa ce 6 jucatori au fost testati pozitiv de Covid-19, iar meciul cu UTA Arad programat sambata a fost anulat.

Punctele au fost injumatatite, astfel UTA este lider cu 25 de puncte in clasament, urmata de CS Mioveni si Turris cu 20 de puncte. Arges, Rapid si Petrolul sunt la egalitate de puncte cu 19.

Back: La prima pagina «
  • Turris - FC Arges, LIVE TEXT de la 17:00 | Revine Liga 2! Primul meci din playoff