Dinamo își aduce portar de Champions League! Fanii fostei echipe se bucură că au scăpat de el: „Ne-a îngropat!”

Dinamo Lazare Kupatadze liga 2 Liga 2 Fanion Dinamo
Data publicarii: Luni 25 Iulie 2022, 17:01
Data actualizarii: Luni 25 Iulie 2022, 17:09

Ajunsă în Liga 2, Dinamo se întărește pentru a forța revenirea în prima ligă la finele acestui sezon.

Georgienii anunță că echipa din „Ștefan cel Mare” se pregătește să-l transfere pe Lazare Kupatadze, care a îmbrăcat din ianuarie 2021 tricoul lui Dinamo Batumi (Georgia).

Portarul de 26 de ani a evoluat în acest sezon, alături de Dinamo Batumi în preliminariile Champions League, însă a gafat incredibil la meciul care a scos-o pe echipa sa din competiție.

Dinamo Batumi a fost eliminată de Slovan Bratislava în preliminariile Champions League, după 0-0 în tur și 2-1 în retur.

În meciul din retur toate cele trei goluri s-au marcat în minutele de prelungire. Era 1-1 la ultima fază a meciului când Vladimir Weiss, căpitanul lui Slovan, a profitat de o poziționare eronată a portarului Lazare Kupatadze, care se afla la marginea careului mic, și a trimis direct pe spațiul porții și astfel partida s-a încheiat cu victoria echipei din Slovacia.

„Lazare Kupatadze a semnat cu Dinamo”, a anunțat presa din Georgia prin intermediul rețelelor de socializare.

Fanii lui Dinamo Batumi se bucură că au scăpat de omul pe care îl consideră principalul vinovat pentru eliminarea echipei favorite din Champions League.

„Mulțumim lui Dumnezeu. El a distrus-o pe DB”, a reacționat un fan.

„Doar el? Ce-ar fi să meargă și antrenorul”, a reacționat un alt suporter.