SEPSI - FCSB 0-0 | "Au dat gol? N-au dat gol! Apararea si-a facut treaba" Ce a spus Ovidiu Popescu dupa primul meci ca titular dupa 10 luni

FCSB Ovidiu Popescu sepsi Superliga "Au dat gol? N-au dat gol! Apararea si-a facut treaba" Ce a spus Ovidiu Popescu dupa primul meci ca titular dupa 10 luni
Data publicarii: Luni 22 Iulie 2019, 23:02
Data actualizarii: Luni 22 Iulie 2019, 23:07

FCSB s-a incurcat pentru prima data in acest sezon, 0-0 cu Sepsi.

Ovidiu Popescu a jucat pentru prima data ca titular dupa 10 luni - ultima data el intrase din primul minut in octombrie 2018, intr-o partida cu Craiova. El a fost folosit ca fundas dreapta.

"Am avut multe ocazii, trebuia sa inscriem 2-3 goluri, dar asta e fotbalul. M-am simtit bine (ca fundas dreapta), ma bucur ca sunt sanatos. Ma bucur ca joc, important este sa-mi ajut echipa. Am luat gol? N-am luat gol! Apararea si-a facut treaba.

Fotbalul se joaca 90 minute, te antrenezi ca sa joci meciuri oficiale. Eu prefer sa joc din 3 in 3 zile, te simti fotbalist cand joci meciuri oficiale. Nu am eu ce sa reprosez cuiva, eu imi vad de joc. E primul meu meci ca titular, vom vedea ce va fi de acum incolo.

Vedeti fiecare meci e foarte greu, toate echipele isi dau viata cu noi. Noi trebuie sa ne facem treaba" a spus Ovidiu Popescu la Digi Sport.