DINAMO - CLINCENI 4-2 | Fotbalul a inceput dupa pauza! Popa a reusit un hattrick, Dinamo a condus cu 2-0 si a fost egalata! Primele puncte pentru "caini" in acest sezon

Dinamo Academica Clinceni Eugen Neagoe Superliga DINAMO - CLINCENI LIVE 21.00 | "Cainii" vor primul gol si primele puncte in acest sezon! Echipele probabile
Data publicarii: Vineri 02 August 2019, 18:42
Data actualizarii: Vineri 02 August 2019, 22:55

Comentam impreuna toate fazele partidei DINAMO - CLINCENI pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

Din articol

DINAMO 4-2 ACADEMICA

FINAL DE MECI! Dupa 0-0 la pauza, a doua repriza a fost una extrem de spectaculoasa dupa intrarile lui Popa, cel care a reusit un hattrick, si Robert Ion la oaspeti, cel care a produs panica in apararea lui Dinamo si a egalat la 2. Echipa lui Sebi Moga castiga primele puncte din acest sezon.

• DINAMO - CLINCENI LIVE 21.00 | Cainii vor primul gol si primele puncte in acest sezon! Echipele probabile

Min 90+3. GOOOOOOOL DINAMO! Popa pleaca din propria jumatate, Valceanu iese insa este depasit iar Popa trimite in poarta goala!

Min 84. Barbu trimite la vinclu din lovitura libera, Straton anticipeaza si reuseste sa respinga spectaculos.

Min 82. GOOOOOOL DINAMO! Sorescu centreaza din lovitura libera pentru lovitura de cap a lui Popa! Dubla pentru atacantul intrat la pauza, 2 pase de gol pentru mijlocasul trimis pe teren in prima repriza.

Min 74. GOOOOOOL CLINCENI! Robert Ion egaleaza cu un sut deviat!

Min 65. GOOOOOOL CLINCENI! Vojtus inscrie cu o lovitura de cap dupa un corner batut rapid de oaspeti care a surprins apararea lui Dinamo.

Min 63. A 3-a ocazie mare a oaspetilor in cateva minute, Straton respinge in 2 randuri

Min 61. O noua ocazie mare pentru Clinceni - Klimavicius respinge gresit pana la Robert Ion, sutul acestuia se duce putin pe langa poarta

Min 60. Cea mai mare ocazie a oaspetilor vine dupa un sut in diagonala al lui Vojtus, Straton respinge cu dificultate.

Min 56. GOOOOOOOOL DINAMO! Apararea Clinceniului este surprinsa, Sorescu scapa in flancul drept si centreaza pe jos, Montini reia din prima sub bara!

Min 51. GOOOOOOOOL DINAMO! Popa trece printre 4 adversari, mingea ii revine dupa o pasa incercata, ramane singur cu Valceanu si trimite pe langa acesta in poarta! Este primul gol al lui Dinamo in acest sezon.

Min 45. Moldoveanu este inlocuit de Popa

-- pauza --

Min 36. O noua parada a lui Valceanu.

Min 33. Schimbare facuta devreme de Dinamo - iese Filip, intra Sorescu

Min 32. Valceanu opreste o noua faza periculoasa a gazdelor.

Min 29. Continua suturile jucatorilor lui Dinamo de la distanta, Bru are o exentie frumoasa, Valceanu respinge greu de langa bara.

Min 27. Centrare periculoasa in fata portii a lui Mihaiu, Chatziterzoglou ii ia fata lui Montini si este faultat.

Min 21. Un nou sut la poarta lui Valceanu, de data asta al lui Moldoveanu, fara probleme pentru portarul Clinceniului.

Min 18. Lovitura libera de la distanta batuta de Sin, zidul deviaza mingea iar aceasta se duce peste poarta

INFO: Cei de la Academica au o galerie de cateva zeci de persoane ce au venit pe stadionul din Stefan cel Mare cu autocarul! Inainte de startul meciului, numarul fanilor celor de la Clinceni era mai mare decat al celor din Peluza Catalin Haldan!

Min 7. Mihaiu suteaza de la marginea careului, Valceanu prinde.

Min 3. Nsiah suteaza de la mare distanta, Straton prinde

A inceput partida!

Iata echipele de start:
Dinamo:
Straton - Moura, Klimavicius, Bejan, Sin - Rauta, Filip - Mihaiu, Bru, Moldoveanu - Montini

Clinceni:
Valceanu - Matei, Chatziterzoglou, Patriche, Dobrescu - Parvulescu, Sut, Barbu, Nsiah - Dumitru - Vojtus

Startul horror de campionat cu 3 meciuri extrem de dificile cu Viitorul, Craiova si CFR Cluj a dus-o pe Dinamo intr-o pozitie incredibila: 0 puncte, 0 goluri marcate, 8 goluri primite! In plus, Dinamo a fost lovita puternica de situatia critica in care s-a aflat antrenorul Eugen Neagoe.

In primul meci al etapei a 4-a, Dinamo o primeste pe propriul teren pe Academica Clinceni, echipa nou-promovata care n-a obtinut vreun punct in primele 3 etape si a incasat chiar mai multe goluri ca Dinamo, 9.