A înscris de două ori în poarta lui Dinamo, iar acum a dat răspunsul! Ce a spus Miculescu legat de un posibil transfer la FCSB

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 09:07
Data actualizarii: Duminica 03 Octombrie 2021, 09:10

Dinamo și UTA Arad s-au întâlnit în etapa cu numărul 11 din Liga 1, 2-2.

„Câinii” au condus de două ori în întâlnirea cu UTA Arad, însă David Miculescu a ieșit la rampă și a reușit să obțină un punct pentru echipa lui Laszlo Balint, chiar în prelungirile partidei.

Primul gol al atacantului a venit în minutul 65, când Dinamo conducea cu 2-0 deja. Miculescu a reluat cu capul de lângă Ricardo Grigore, după ce portarul dinamoviștilor avusese două intervenții bune. Jucătorul a înscris golul egalizator după o eroare a lui Steliano Filip, iar apoi a mers să sărbătorească alături de arădenii care s-au deplasat până în Ștefan cel Mare.

• David Miculescu

Răspunsul lui Miculescu pentru FCSB

La finalul meciului, David Miculescu a fost întrebat despre interesul FCSB-ului pentru el, după ce Gigi Becali a încercat să îl transfere în perioada de mercator recent încheiată și a oferit un răspuns sincer la întrebarea dacă și-ar dori să joace pentru roș-albaștri.

„Da, vă dați seama. E o echipă puternică din România. Totul depinde de mine”, a declarat Miculescu.

Patru goluri în zece meciuri are David Miculescu în acest sezon în tricoul UTEi Arad.