Botosani 2-1 U Craiova | Echipa lui Mangia, rapusa de Fabbrini si Fulop! Craiova ramane in afara podiumului, gazdele urca 5 pozitii!

botosani Craiova fotbal Liga 1 Mitrita Superliga ACUM LIVE: FC Botosani 1-0 U Craiova | GOOOLLL! Fabbrini inscrie superb dupa o actiune personala
Data publicarii: Luni 26 Noiembrie 2018, 22:26
Data actualizarii: Luni 26 Noiembrie 2018, 22:28

Comentam impreuna partida dintre FC Botosani si Universitatea Craiova in direct pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si m.sport.ro.

FC BOTOSANI 2-1 UNIVERSITATEA CRAIOVA

FAZELE MECIULUI

• 20:30 LIVE: FC Botosani - U Craiova | Oltenii au nevoie de victorie ca sa revina pe podiumul Ligii 1! Echipele de start

Min 90+5 - Meza Colli trimite slab pe poarta lui Pap si FC Botosani se impune cu scorul de 2-1. Craiova ramane pe locul 4 in clasament, in timp ce FC Botosani ajunge de pe locul 13 pana pe 8!

Min 84 - Dimitrov rateaza o ocazie foarte mare pentru Craiova. Colli a pasat decisiv pentru Dimitrov, dar acesta a sutat in plasa laterala din interiorul careului.

Min 80 - Ocazie importanta ratata de Glavina dupa o minge respinsa de Pap. Acesta a reluat peste din cativa metri.

Min 78 - GOL CRAIOVA - Bancu a centrat, iar Mateiu a inscris din fata portii. Craiova revine in meci!

Min 74 - Bancu trimite in bratele lui Pap dupa o pasa primita de la Cicaldau. Scorul ramane cel inregistrat in prima repriza.

Min 71 - Craiovenii forteaza, dar fara rezultate pe tabela de marcaj. Intre timp a inceput sa ninga la Botosani, iar constructia este tot mai dificila pentru cele doua formatii.

Min 62 - Glavina intra la Craiova si iese Burlacu.

Min 60 - Mihaila a trimis pe langa cu poarta goala dupa o iesire hazardata a lui Pap.

Min 56 - Ocazie imporntanta ratata de FC Botosani. Fulpp a trimis putin pe langa poarta oaspetilor dupa ce a scapat din marcajul fundasilor.

Min 55 - Cicaldau trimite periculos din lovitura libera, iar goalkeeper-ul Pap respinge in corner.

Min 52 - Craiova preseaza puternic in repriza secunda. Formatia lui Mangia a avut o lovitura libera din preajma careului gazdelor. In urma acestei faze fixe, nu a rezultat niciun pericol la poarta lui Pap.

Min 43 - Iese Dumitras si intra Chitosca la FC Botosani

Min 35 - GOL FC BOTOSANI - Fulop inscrie cu capul dupa o centrare din rabona oferita de Mihai Roman. Gazdele inscriu pentru 2-0 cu 10 minute inainte de pauza.

Min 26 - GOL FC BOTOSANI - Fabbrini inscrie dupa o faza luata pe cont propriu. A intrat cu mingea in centru si a sutat din apropierea careului. Mingea a fost usor deviata si s-a dus in vinclul portii lui Pigliacelli.

Min 24 - Centrarea sutata de Cicaldau a trecut putin pe langa poarta lui Pap. Doi fotbalisti de la Craiova au trecut la un pas de minge.

Min 21 - Mihai Roman trage peste poarta dupa ce s-a intors de langa fundasul oaspetilor. Golofca a centrat spre Fulop care a recentrat spre Mihai Roman. Acesta a trimis putin peste poarta.

Min 17 - Mihaila primeste cartonas galben dupa ce l-a calcat pe portarul gazdelor Pap.

Min 14 - Cicaldau intra in careul gazdelor si suteaza cu latul, dar mingea trece putin pe langa poarta lui Pap.

Min 10 - Meci fara ocazii de poarta in primele 10 minute ale partidei de la Botosani. Se joaca in conditii meteo speciale, dar terenul se prezinta in conditii optime.

Min 1 - A inceput partida dintre FC Botosani si Universitatea Craiova. Este primul meci al lui Liviu Ciobotariu pe banca gazdelor.

ECHIPELE DE START

FC BOTOSANI

Pap - Dumitras - Burca - Miron - Patache - Papa - Karaboue - Golofca - Fulop - Fabbrini - Mihai Roman

REZERVE:

Fraisl - Trujic - Ongenda - Tarsa - Chitosca - Corban - Chindris

UNIVERSITATEA CRAIOVA

Pigliacelli - Dimitrov - Donkor - Kelic - Bancu - Cicaldau - Mateiu - Barbut - Mihaila - Koljic - Burlacu

REZERVE

Popescu - Tiago - Briceag - Fedele - Popa - Meza Colli - Glavina

Antrenor: Devis Mangia

Echipa de pe locul 4, Universitatea Craiova si formatia de pe locul 13, FC Botosani isi dau intalnire in ultima partida a etapei a 16-a din prima liga.

FC Botosani este la prima partida cu Ciobotariu pe banca in timp ce Craiova vine dupa egalul cu Sepsi OSK de pe teren propriu.

Moldovenii au nevoie disperata de victorie ca sa revina in zona de playoff in timp ce Craiova trebuie sa castige ca sa revina pe locul 3 in campionat, asta dupa ce Viitorul a castigat deplasarea de la Voluntari cu scorul de 2-1.