valentin mihaila Dennis Man Inter Parma Serie A Italia Continua COSMARUL pentru Man si Mihaila! Sanchez a INGROPAT-O pe Parma cu o dubla in opt minute! Aici ai tot ce s-a intamplat in Parma 1-2 Inter
Data publicarii: Joi 04 Martie 2021, 20:53
Data actualizarii: Joi 04 Martie 2021, 23:44

Parma nu reuseste sa se impuna cu liderul din Serie A!

Parma 1-2 Inter

Echipa lui Dennis Man si Valentin Mihaila sufera inca o infrangere in campionat si ramane pe penultimul loc. Parma nu a mai castigat din luna noiembrie, iar sansele ca echipa sa retrogradeze cresc cu fiecare etapa care trece.

• Parma - Inter, LIVE TEXT de la ora 21:45 | Mihaila e anunta din nou titular, in timp ce Dennis Man va fi pe Banca

Dennis Man a inceput pentru prima data titular si a facut o prima repriza buna, insa a fost schimbat la pauza dupa ce a acuzat stari de ameteala, cand scorul era inca 0-0. Valentin Mihaila a intrat in locul sau, insa a avut o prestatie stearsa.

Alexis Sanchez a dat lovitura Parmei in doar opt minute cu un gol validat cu ajutorul goal line si inca unul dintr-o faza geniala creata de Lukaku. Hernani a inscris singurul gol al echipei lui D'Aversa.

FINAL

Min. 71: GOOOOL PARMA! Hernani reduce din diferenta cu un sut din interiorul careului! Mijlocasul a profitat de o eroare din defensiva lui Inter si a inscris!

Min. 62: GOOOOL INTER! Alexis Sanchez face dubla dupa o faza creata perfect de Lukaku! Atacantul belgian a primit in propria jumatate si a avansat cu balonul la picior pana in careul Parmei, acolo unde i-a pasat chilianului.

Min. 54: GOOOL INTER! Alexis Sanchez deschide scorul cu un sut din interiorul careului. Mingea a fost respinsa din apropierea liniei portii de un fundas al Parmei, dar goal line technology a intervenit si a validat golul!

Min. 46: Dennis Man a fost schimbat la pauza cu Valentin Mihaila!

Min. 46: A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 45+1: OCAZIE Parma! Kurtic ii centreaza lui Man in careu, romanul reia cu capul, dar balonul se duce pe langa poarta lui Handanovic.

Min. 40: Dennis Man se intinde din nou pe teren, acuzand in continuare stari de ameteala! Iese pe margine, iar D'Aversa il trimite inapoi pe gazon dupa o discutie.

Min. 33: Man se resimte dupa intrarea lui Bastoni si arbitrul cere din nou interventia medicilor! Jucatorul roman acuza stari de ameteala.

Min. 26: Dennis Man, la pamant dupa o intrare dura a lui Bastoni! Extrema si-a driblat doi adversari, dar a fost oprit cu umarul de fundasul lui Inter. Romanul are nevoie de interventia medicilor.

Min. 30: Ocazie Inter! Hakimi face o cursa impresionanta, ii paseaza perfect lui Eriksen in fata portii, insa atacantul nu ajunge la minge.

Min. 16: Ocazie Parma! Kurtic reia cu capul din sase metri, Handanovic e atent si respinge!

Min. 6: Parma cere penalty dupa o intrare a lui Barella la Man in interiorul careului! Arbitrul lasa jocul sa continue!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Echipa lui Man si Mihaila are 15 meciuri fara victorie in campionat, dupa ce in ultimele doua etape a condus cu 2-0 si a fost egalata de fiecare data.

In aceasta seara, pe "Ennio Tardini" vine Inter, liderul campionatului si cea mai in forma echipa din Italia. Ultima confruntare dintre cele doua echipe s-a incheiat 2-2, dupa ce echipa romanilor a avut 2-0 si a fost egalata in minutul 90+2 de Ivan Perisic.

Parma se afla pe locul 19 in campionat, cu doar 15 puncte stranse in primele 24 de etape, la 6 puncte de Cagliari, ocupanta primului loc care i-ar asigura salvarea de la retrogradare. De partea cealalta, Inter ocupa prima pozitie in Serie A, cu 56 de puncte, iar trupa lui Antonio Conte are sansa de a se desprinde la sase lungimi de AC Milan, care s-a incurcat aseara contra lui Udinese, scor 1-1.

Valentin Mihaila este anuntat titular pentru a treia oara consecutiv in Serie A, in timp ce Dennis Man ar urma sa inceapa ca rezerva, potrivit Gazzetta Dello Sport.

Meciul dintre Parma si Inter este programat de la ora 21:45 si va fi transmis in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Echipele probabile:

Parma: Sepe - Busi, Osorio, Valenti, Pezzella - Hernani, Brugman, Kurtic - Kucka, Karamoh, Mihăilă

Inter: Handanovic - Skriniar, De Vrij, Bastoni - Hakimi, Barella, Brozovic, Eriksen, Perisic - Lukaku, Lautaro Martinez