Spezia 2-2 Parma | Doua goluri in 8 minute pentru echipa lui Man si Mihaila! Parma, egalata a doua oara de la 2-0! Man i-a luat locul in teren lui Mihaila in minutul 79

Dennis Man Italia mihaila Parma Spezia Italia Spezia - Parma, LIVE TEXT de la ora 16:00 | Dennis Man, doar pe banca! Mihaila este anuntat titular! Echipa probabila a Parmei
Data publicarii: Sambata 27 Februarie 2021, 16:02
Data actualizarii: Duminica 28 Februarie 2021, 01:17

Parma n-a trecut nici de Spezia, desi a condus cu 2-0 la pauza. Parma a fost egalata a doua oara la rand de la 2-0, dupa ce a patit-o si etapa trecuta, acasa, cu Udinese.

SPEZIA 2-2 PARMA

Min. 79: Man ii ia locul in teren lui Mihaila.

Min 72: GOOOL SPEZIA! Egaleaza Gyasi!

Min 52: GOOOL SPEZIA! A marcat Gyasi!

Min. 45: S-a incheiat prima repriza. Parma intra la vestiare cu un avantaj de doua goluri pe tabela.

Min. 39: Maggiore a trimis mingea in poarta, dupa o centrare a lui Bastoni, dar golul a fost anulat pe motiv de offside.

Min. 25: GOOOL Parma! Hernani a dublat avantajul Parmei dupa o lovitura libera executata de Brunetta.

Min. 20: Ocazie importanta pentru Mihaila, care a primit mingea de la Karamoh si a sutat puternic. Portarul gazdelor a respins mingea. Arbitrul a semnalat ulterior ca romanul se afla in offside.

Min. 17: GOOOL Parma! Karamoh deschide scorul dupa un sut din interiorul careului, care a trimis mingea in coltul din stanga sus al portii, fara ca goalkeeper-ul Speziei sa aiba vreo sansa.

Min. 1: A inceput meciul.

Echipele de start:

Parma va juca in deplasare, impotriva celor de la Spezia, sambata de la ora 16:00. Echipla lui Man si Mihaila este in criza de rezultate, iar etapa trecuta a fost foarte aproape sa obtina cele 3 puncte cu Udinese, dar rezultatul final a fost 2-2.

Spezia se afla pe locul 16 in clasament, iar pentru a spera ca se poate salva de la retrogradare, este condamnata sa castige partida de sambata.

Parma se afla pe locul 19, cu 14 puncte, dupa 23 de etape jucate. Jurnalistii italieni au anuntat ca Mihaila va incepe titular, iar Dennis Man va fi rezerva.