Jose Mourinho nu se dezminte! Gestul cu care a devenit viral, la finalul partidei cu Fiorentina

Jose Mourinho AS Roma Italia
Data publicarii: Luni 11 Decembrie 2023, 17:31
Data actualizarii: Luni 11 Decembrie 2023, 17:32

AS Roma și Fiorentina au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 15-a din Serie A.

Partida a început cum nu se poate mai bine pentru gazde, care au deschis scorul prin Romelu Lukaku în minutul 5, însă situația s-a schimbat radical în repriza secundă.

Zalewski a fost eliminat în minutul 64, iar oaspeții au restabilit egalitatea prin Martinez Quarta.

AS Roma a mai rămas fără un jucător în minutul 87, după ce Romelu Lukaku a văzut direct roșu, în urma unui fault dur.

Jose Mourinho a apelat la băieții de mingi la finalul partidei

Tehnicianul portughez s-a folosit de copil de mingi pentru a-i transmite un bilețel cu indicații lui Rui Patricio.

Potrivit imaginilor surprinse de camerele de filmat, Mourinho a scris numele lui El Shaarawy (Sha) și Bove (Bov), cei doi fiind puși să stea la bare la cornele Fiorentinei, după cum se poate observa în desenul de pe bilet.

În urma acestui rezultat, AS Roma a urcat pe locul patru, cu 25 de puncte, la patru puncte distanță de AC Milan și 13 de liderul Inter Milano.