STEAUA 19-22 DINAMO in meciul DECISIV! Final dramatic dupa ce Steaua a condus 40 de minute! Dinamo, al 3-lea titlu consecutiv

Steaua Dinamo Steaua - Dinamo handbal Handbal
Data publicarii: Joi 31 Mai 2018, 20:03
Data actualizarii: Joi 31 Mai 2018, 22:26

Dinamo a reusit pentru al 3-lea an consecutiv sa castige titlul!

LIVE TEXT

FINAL DE MECI! DINAMO ESTE DIN NOU CAMPIOANA ROMANIEI DUPA 22-19 PE TERENUL STELEI! Fanii de la peluza sud a Stelei au incercat sa ajunga la fanii dinamovisti la finalul meciului, insa nu au existat incidente grave.

Min 59. Faza superba a dinamovistilor, mingea ajunge la pivot si este 19-21 ! Dinamo este la 67 de secunde de al 3-lea titlu consecutiv in Romania! S-a terminat totul dupa o noua parada a portarului lui Dinamo!

Min 58. Steaua rateaza atacurile, insa nici Dinamo nu reuseste sa se distanteze la 2 puncte! Sperantele Stelei pot fi spulberate dupa o pasa gresita a unui stelist, direct in out! 19-20

Min 55. Tensiune uriasa, Steaua egaleaza in 2 randuri, insa Dinamo ramane in avantaj.

Min 48. Finalul meciului devine dramatic! Dinamo are avantaj de un gol, Steaua are atacul 17-18

Min 43. Dinamo egaleaza la 16! Steaua rateaza apoi atacul iar Dinamo conduce pentru prima data din minutul 3 al meciului!

Min 40. Dinamo inscrie 2 puncte consecutive si partida devine din ce in ce mai dramatica

Min 37. O noua eliminare la Dinamo, 7 metri pentru Steaua si se face 16-13

Min 34. Ramane si Dinamo in inferioritate

Min 32. Dinamo se apropie la un singur gol, dar apoi Steaua inscrie cu o aruncare de la mare distanta 14-12

Min 31. Steaua incepe repriza secunda cu o noua eliminare de 2 minute 13-11

---

Min 29. Steaua termina mai bine repriza si reface diferenta de 3 puncte inainte de pauza 13-10.

Min 23. Dinamo a profitat din plin de superioritate si s-a apropiat la 2 puncte 11-9

Min 22. Georgescu inscrie, insa apoi e eliminat. O noua superioritate pentru Dinamo si o aruncare de la 7 metri 11-8

Min 20. Dinamo revine usor in meci dupa un timeout 10-7

Min 18. Greseli mari ale dinamovistilor si Steaua mai inscrie de 2 ori intr-un interval scurt 9-4

Min 17. Poarta Stelei isi face treaba si se ajunge la cea mai mare diferenta de pana acum 7-4

Min 14. Steaua ramane in inferioritate si Dinamo se apropie la un gol 5-4

Min 12. Portarul lui Dinamo face un meci fantastic in prima parte, avand deja 7 parade! Steaua se departeaza la 2 puncte! 5-3

Min 7. Steaua a fost pentru prima data in avantaj, insa Dinamo a egalat imediat. 2-2

Min 4. Faza frumoasa a Stelei, Florea egaleaza 1-1

Min 3. Dinamo este prima echipa care inscrie in acest meci 0-1

Min 2. Portarii au inceput bine meciul, doua parade ale celui de la Dinamo si una a stelistului.

Min 1. Steaua a avut primul atac, insa nu a fost concretizat

Castigatoare a EHF Champions League in 2 randuri de-a lungul istoriei (1968 si 1977), Steaua Bucuresti viseaza la un nou titlu de campioana in prima divizie la handbal! Steaua are 28 de titluri in palmares, insa n-a mai castigat campionatul din sezonul 2007-2008!

In urma cu 2 ani, Steaua abia evita retrogradarea iar in sezonul trecut a terminat pe locul 9 in clasament! Insa acum, echipa lui Ovidiu Mihaila poate fi campioana! Este 1-1 dupa primele 2 meciuri iar partida decisiva are loc in aceasta seara!

De partea cealalta, Dinamo poate obtine al 3-lea titlu consecutiv si al 15-lea din istoria clubului. Dinamo are si ea in palmares EHF Champions League, in 1965. Acum, echipa lui Eliodor Voica vrea din nou in cea mai tare competitie de handbal.

”Atitudinea, daruirea au contat in meciurile jucate de noi pana cum. Aceste atribute ne-au ajutat sa revenim de la 0-1 cu Dinamo. Acum ne dorim ca suporterii sa fie alaturi de noi si impreuna sa castigam campionatul”