Erling Haaland Borussia Dortmund Germania Nebunieee! S-a intors Haaland si a dat gol in minutul 95! Antrenorul lui Dortmund s-a ACCIDENTAT dupa ce s-a bucurat la gol!
Data publicarii: Sambata 13 Iunie 2020, 18:42
Data actualizarii: Sambata 13 Iunie 2020, 18:45

Erling Haaland a revenit dupa accidentare si s-a simtit imediat ca e pe teren!

Intrat in repriza a doua a meciului de la Dusseldorf, Haaland i-a adus victoria lui Dortmund cu un gol marcat in minutul 95! A fost singura reusita a meciului si cea care ii mai lasa lui Dortmund sanse matematice la titlu!

Haaland are 10 goluri in 11 meciuri jucate pentru Dortmund in Buldesliga. Pustiul de 19 ani a inscris si in Champions League  de doua ori, in victoria Borussiei cu PSG din optimi (2-1).

Bucuria de la gol a lasat urme pentru antrenorul Favre, care s-a accidentat la picior dupa ce a sarit. :)