VIDEO Karim Adeyemi a avut un mesaj special pentru Superbet International Cup! Evenimentul este LIVE pe VOYO sâmbătă, de la ora 13:00

Superbet International Cup Borussia Dortmund karim adeyemi Rapid Bucuresti Voyo Fotbal intern
Vali Andronescu
Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2022, 18:45
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2022, 19:02

Rapid București, Borussia Dortmund și Fiorentina vor participa la un triunghiular sâmbătă, care va fi transmis și de VOYO.

După ce Mats Hummels a lăsat un mesaj în vederea turneului de pe Arena Națională, Karim Adeyemi a avut și el câteva cuvinte de spus cu două zile înainte de startul Superbet International Cup.

Cotat la 35 milioane de euro, potrivit site-urilor de specialitate, cum ar fi Transfermarkt, neamțul care a fost prezent și în lotul Germaniei la Mondialul din Qatar a spus că abia așteaptă să participe la turneu.

„Salutare fani BVB. Aici este Karim. După cum știți, vom participa la Cupa de Crăciun de sâmbătă din România. Abia așteptăm să vă vedem prezenți acolo. Mulțumesc și ne vedem în curând”, a fost mesajul lui Karim Adeyemi în vederea turneului Superbet International Cup.

Mesajul lui Mats Hummels pentru Superbet International Cup

Celebrul fundaș al trupei de pe Signal Iduna Park, Mats Hummels, cotat în prezent la 6.5 milioane de euro, potrivit site-urilor de specialitate, dar care în 2018 valora până la 60 milioane, a avut un mesaj pentru fanii Borussiei Dortmund, pe care i-a chemat la București să vadă cele două meciuri pe care le va disputa la Superbet International Cup.

„Salutare fani BVB! O să participăm într-un turneu de Crăciun în București. Sper că veți fi acolo! Abia așteptăm să vă vedem!” a spus Mats Hummels.

Fotbaliștii Borussiei Dortmund care au fost prezenți la Mondialul din Qatar și vin la București

Cum se vor desfășura meciurile:

Cele trei meciuri de pe Arena Națională vor avea doar 60 de minute. Jucătorii vor evolua două reprize a câte 30 de minute fiecare. Pauza între reprize va fi de cinci minute, iar în cazul în care partidele se termină la egalitate, se va trece direct la loviturile de la 11 metri.