SOC MONDIAL in fata liderului suprem! Dupa ce au dat de pamant cu Olanda si Norvegia lui Haaland, turcii au facut 3-3 acasa cu Letonia! VIDEO

Data publicarii: Marti 30 Martie 2021, 22:38
Data actualizarii: Miercuri 31 Martie 2021, 01:18

ROMANIA da ultima batalie a primaverii! Miercuri, 19:00 LIVE VIDEO la PRO X si pe www.sport.ro ai Armenia - Romania in calificarile pentru Qatar 2022!

Meci de infarct pentru nationala Turciei in preliminariile Campionatului Mondial din Qatar! Dupa victoriile soc cu Olanda si Norvegia, turcii au remizat cu Letonia, dupa ce au condus cu 3-1.

Cu toate astea, nationala lui Gunes ramane pe primul loc in Grupa G, cu 7 puncte obtinute in trei meciuri jucate, cu unul mai mult decat Olanda.

• Turcia DEFILEAZA in preliminariile Mondialului! Erdogan, prezenta DE LUX la meciul cu Letonia

Karaman a deschis scorul in minutul 2, din pasa lui Calhanoglu, care a reusit sa inscrie in minutul 33. Savalnieks a redus din diferenta cu 10 minute inainte de pauza.

Turcii au inceput in forta repriza secunda, iar Yilmaz a facut 3-1 din penalty, insa Uldrikis i-a dat replica sase minute mai tarziu. Intrat in minutul 65, Ikaunieks a dat lovitura in minutul 79, aducand astfel primul punct Letoniei in preliminarii.

Desi prezenta suporterilor pe stadion este interzisa, turcii au avut un invitat de onoare. Presedintele Turciei, Recep Tayyip Erdogan a fost surprins de camere in tribune, la golul de 2-0.