VIDEO Spectacolul FA Cup continuă pe PRO X și VOYO! Echipa lui Lampard, calificată în sferturile de finală

FA Cup Boreham Wood Everton Frank Lampard Luke Garrard Fotbal extern
Data publicarii: Joi 03 Martie 2022, 22:00
Data actualizarii: Vineri 04 Martie 2022, 00:51

Oaspeții de pe ”Goodison Park”, care evoluează în liga a cincea, sunt surpriza din Cupa Angliei.

Everton - Boreham Wood 2-0 (Rondon 57, 84)

Minutul 84: GOL Everton! Rondon reușește dubla, cu un gol marcat cu capul!

Minutul 72: Everton înscrie prin Richarlison, aflat în poziție ideală, dar un henț duce ca golul să fie anulat de sistemul VAR.

Minutul 57: GOL Everton! Rondon finalizează o acțiune simplă. din interiorul careului.

Minutul 51: Rondon lovește cu capul un balon care ajunge puțin peste transfersală.

PAUZĂ

Minutul 16: Prima ocazie a meciului! Jarrad a șutat din careu, dar mingea trece puțin pe lângă bară.

Minutul 1: Partida transmisă de PRO X și VOYO.ro a început! Meciul a fost precedat de un moment emoționant, dedicat Ucrainei.

21:30 Echipele de start:

10:00 Frank Lampard, managerul lui Everton, a confirmat că i-a promovat în lot pe juniorii Lewis Dobbin (19 ani), Reece Welch (18 ani) și Isaac Price (18 ani) pentru a le da șansa să joace în partida din FA Cup.

Dintre cei trei, doar Dobbin a debutat pentru Everton, într-un meci din Premier League.

De cealaltă parte, oaspeții de pe ”Goodison Park”, Boreham Wood, care evoluează în National League (liga a cincea), sunt surpriza competiției istorice a Angliei.

Atuul este tânărul antrenor Luke Garrard (36 de ani), aflat pe banca tehnică a lui Boreham încă din 2015!