VIDEO Scene incredibile în Cupa Germaniei! Arbitrul a anulat penalty-ul decisiv după ce jucătorul a atins mingea cu ambele picioare

Cupa Germaniei FC Koln Florian Kainz Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 19 Ianuarie 2022, 08:42
Data actualizarii: Miercuri 19 Ianuarie 2022, 09:09

FC Koln și Hamburger SV au jucat în optimile Cuperi Germaniei, oaspeții impunându-se după loviturile de departajare.

După primele 90 de minute, scorul a fost egal (0-0), iar după cele două reprize de prelungire fiecare formație a marcat un gol, astfel că s-a ajuns la penalty-uri.

Situație incredibilă la loviturile de departajare

Înaintea celei de-a cincea serii de penalty-uri, egalitatea se menținea pe tabela de marcaj, scor 3-3.

Pentru cei de la Hamburger a marcat Schonlau, în timp ce pentru gazde a transformat Kainz, însă golul său a fost anulat imediat, fără ca jucătorii să-și dea seama ceea ce s-a întâmplat.

Ajutat de tehnologie, Schlager a fost informat că jucătorul celor de la Koln a atins mingea cu ambele picioare, din alunecare, lucru interzis la loviturile de departajare.

Griezmann a pățit la fel

În semifinalele Ligii Campionilor din 2017, dintre Atletico Madrid și Real Madrid, francezul a transformat un penalty și a fost anulat din același motiv, deoarece a atins mingea cu ambele picioare.