Ianis Hagi Belgia Genk Fotbal extern Belgienii, ploaie de laude pentru Ianis: "Ce intrare si-a facut!" Pana si turcii s-au uitat la meciul lui Hagi: "Gol de 3 puncte in 2 minute!"
Data publicarii: Sambata 27 Iulie 2019, 00:00
Data actualizarii: Sambata 27 Iulie 2019, 00:07

Ianis Hagi a impresionat inca de la debut! Romanul a avut nevoie de doar cateva secunde in tricoul lui Genk pentru a aduce echipei primele puncte din campionat.

Hagi jr a fost rezerva in meciul din prima etapa, dar a intrat in minutul 74 la scorul de 1-1. A marcat golul decisiv in minutul 76, la prima atingere de minge.

Presa belgiana l-a ridicat imediat in slavi pe fiul "Regelui". "Ce intrare si-a facut!", au scris jurnalistii de la HLN. "Ianis Hagi si-a demonstrat imediat valoarea pentru Genk vineri seara. Supertalentatul jucator roman a ajuns aici dupa transferul de la FC Viitorul si a intrat chiar in meciul de debut al sezonului, marcand golul victoriei la prima atingere de minge", au notat si cei de la Vi.nl.

• Belgienii, ploaie de laude pentru Ianis: Ce intrare si-a facut! Pana si turcii s-au uitat la meciul lui Hagi: Gol de 3 puncte in 2 minute!

Pana si turcii au stat cu ochii pe meciul lui Ianis Hagi. Inainte de a ajunge in Belgia, presa turca a notat ca Galatasaray s-a interesat de transferul tanarului mijlocas. "Ianis Hagi marcheaza de 3 puncte in doua minute!", au scris turcii de la Sporx.