FCSB Mlada Boleslav Campionate externe Meci halucinant cu 7 goluri, castigat de Mlada in minutul 90+3! Adversara FCSB-ului din UEL a dat 4 goluri pe teren propriu contra Spartei
Data publicarii: Duminica 11 August 2019, 21:58
Data actualizarii: Duminica 11 August 2019, 22:06

Mlada Boleslav a castigat in campionat in fata celor de la Sparta Praga.

Din articol

Mlada Boleslav, adversara FCSB-ului din turul 3 UEFA Europa League, s-a impus in campionat in fata rivalei Sparta Praga. Mlada a castigat cu 4-3 pe teren propriu, la capatul unui meci nebun!

Mlada Boleslav a deschis scorul in minutul 17, dupa ce Mesanovic a transformat o lovitura de la 11 metri. Sparta a revenit in joc 12 minute mai tarziu, egaland scorul prin Hancko.

• Meci halucinant cu 7 goluri, castigat de Mlada in minutul 90+3! Adversara FCSB-ului din UEL a dat 4 goluri pe teren propriu contra Spartei

Acelasi Mesanovic a iesit la rampa in minutul 38, cand a punctat pentru 2-1.

Repriza a doua a venit cu 4 goluri. Sparta a egalat in minutul 74 prin Tetteh, pentru ca Mesanovic sa faca hat trick-ul in minutul 75.

Finalul a fost de infarct. Sparta a egalat pentru a 3-a oara prin Kozak, in minutul 86.

Victoria Mladei Boleslav a fost adusa de Budinsky in minutul 90+3.