Pasa de gol Chipciu in victoria cu 4-1 a lui Anderlecht | Barca 2-1 Leganes, Messi da gol din penalty in min 87

Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 19 Februarie 2017, 16:05
Data actualizarii: Duminica 19 Februarie 2017, 23:39

Vezi aici cele mai tari meciuri din Europa.

18:26 18 Feb

Incredibil! Bayern egaleaza in minutul 90+7 la Berlin prin Lewandowski!

18:14 18 Feb

Alte 3 meciuri din Cupa Angliei au avut loc astazi

Huddersfield Town 0 - 0 Manchester City
Middlesbrough 3 - 2 Oxford United
Millwall 1 - 0 Leicester City

17:09 18 Feb

Min 30. Gol anulat al lui Cristiano Ronaldo pentru ofsaid. La 2 minute distanta, Alvaro Morata deschide scorul!

Echipele la Real Madrid - Espanyol - Gareth Bale se afla pe banca. Jucatorul galez n-a mai jucat de pe 22 noiembrie, la partida cu Sporting Lisabona din Liga Campionilor, cand s-a accidentat grav la glezna

17:02 18 Feb
Lincoln City, in sferturile Cupei Angliei!

Minunea Lincoln City continua in Cupa Angliei! Micuta echipa aflata in liga a 5-a a eliminat-o pe Burnley cu golul marcat de Raggett in minutul 89 dupa un corner! Lincoln City a devenit prima echipa aflata atat de jos care ajunge in sferturi din 1925 incoace!

Surpriza e cu atat mai mare cu cat victoria a venit pe terenul lui Burnley, acolo unde acestia sunt extrem de puternici, reusind sa invinga in acest sezon echipe precum Liverpool, Everton, Southampton sau Leicester - toate victoriile lui Burnley in acest sezon de Premier League au venit pe propriul teren! Doar 3 echipe au invins-o pe Burnley pe acest teren in ultimele 29 de partide.

Lincoln City le-a mai invins in acest sezon de FA Cup pe Oldham din League One, si pe Ipswich si Brighton din Championship.

16:56 18 Feb
Primele goluri in Germania - Dortmund si Hertha au 1-0, in timp ce Werder conduce deja cu 2-0 la Mainz!
16:30 18 Feb

Atletico a invins categoric pe Gijon, scor 4-1. Meciul a fost decis de catre Kevin Gameiro, autor al unui hattrick in finalul meciului

14:02 18 Feb