Huddersfield - Chelsea 0-3 | Manchester United, 2-1 cu Leicester in deschiderea sezonului. REZULTATELE ETAPEI

Manchester United Leicester Liverpool MANCHESTER UNITED - LEICESTER Premier League Anglia Manchester United - Leicester City
Data publicarii: Sambata 11 August 2018, 17:03
Data actualizarii: Sambata 11 August 2018, 19:00

Manchester United - Leicester e meciul care a deschis noul sezon din Premier League.

• Manchester United - Leicester City

Manchester United a invins-o pe Leicester pe teren propriu, scor 2-1, in prima etapa din noul sezon de Premier League.

Trupa lui Mourinho nu a impresionat, dar si-a indeplinit obiectivul. Pogba a deschis scorul in minutul 3, iar Luke Shaw a facut 2-0 pe final de meci, in minutul 83.

Intrat in teren in repriza a doua, Jamie Vardy a redus din diferenta in prelungirile partidei.

In etapa a doua, Manchester United joaca in deplasare cu Brighton, echipa romanului Florin Andone.

Echipele de start:

A fost o vara agitata pe piata transferurilor in Premier League. Liverpool a facut cele mai multe investitii dupa un sezon incheiat pe locul 4 si o finala de Champions League pierduta cu Real Madrid.

Chelsea a recuperat pe final prin aducerea lui Kepa de la Bilbao pe suma record de 80 de milioane de euro.

Manchester City l-a transferat pe Mahrez de la City, cea mai importanta mutare a campioanei in aceasta vara.

SCHIMBARI DE REGULAMENT IN NOUL SEZON

Noul sezon din fotbalul englezesc vine cu cateva modificari de regulament. Se scot prelungirile din Cupa Ligii, tehnologia isi face loc pe bancile de rezerve, vociferarile antrenorilor vor fi mai putin tolerate, iar tehnologia VAR nu va fi folosita decat la meciurile din cupe, anunta Sky Sports.

Comportamentul antrenorilor

Antrenorii care protesteaza la adresa deciziilor de arbitraj vor fi pedepsiti in functie de numarul de avertismente date de central. La fiecare patru avertismente pe durata unui meci, antrenorul va primi o etapa de suspendare.

Tehnologia pe banca de rezerve

Antrenorilor de va fi permis de acum sa se ajute de tablete sau telefoane pentru a monitoriza jocul si prestatia jucatorilor.

Tehnologia VAR

Tehnologia video nu va fi folosita in urmatorul sezon de Premier League. Singurele meciuri la care fotbalul englezesc va beneficia de VAR vor fi cele din FA Cup si Cupa Ligii, dar doar pe stadioanele omologate pentru Premier League.

Fara prelungiri in Cupa Ligii

Meciurile din Cupa Ligii nu vor mai avea prelungiri. In caz de egalitate, se trece direct la executarea loviturilor de la 11 metri.