Manchester United - Manchester City 1-3 | "Cetatenii" se impun in derby-ul orasului Manchester din Cupa Ligii! Cand se va juca returul

Manchester City efl cup Manchester United Anglia Manchester City a demolat-o pe United in prima repriza! Gol de pus in RAMA reusit de Bernardo Silva! Singurul sut cadrat al "diavolilor" a fost in propria poarta :)
Data publicarii: Marti 07 Ianuarie 2020, 22:40
Data actualizarii: Marti 07 Ianuarie 2020, 23:54

Derby-ul orasului Manchester se joaca in Cupa Ligii Angliei.

FINAL: Manchester United - Manchester City 1-3

UPDATE: Final de partida pe Old Traford. Manchester City o invinge cu 3-1 pe Manchester United, in prima mansa a semifinalelor din Cupa Ligii Angliei.

Returul se va juca pe terenul "cetatenilor", pe 29 ianuarie.

Manchester United - Manchester City 1-3

UPDATE: Rashford reduce din diferenta in minutul 70. Greenwood i-a oferit o pasa buna in interiorul careului si Rashford a finalizat cu un sut la coltul lung.

"Diavolii" au inceput groaznic partida si Bernardo Silva a deschis scorul in minutul 17 cu un sut superb din afara careului. In minutul 33, acelasi Bernardo Silva i-a oferit o pasa excelenta lui Mahrez, care a ramas singur cu portarul si a dublat avantajul "cetatenilor".

Bomboana de pe coliva a venit in minutul 39, cand Pereira si-a bagat mingea in propria poarta dupa o centrare in forta a lui De Bruyne :).

Echipa antrenata de Solskjaer nu a reusit sa trimita niciun sut pe spatiul portii in prima repriza si a fost dominata total.

Scorul primei reprize pe Old Traford, 3-0 pentru Manchester City.