I-a dat lovitura lui United sub privirile lui Ronaldo și l-a ironizat pe superstarul portughez! Cum a reacționat jucătorul lui Everton

Manchester United Andros Townsend Everton Premier League Anglia Everton
Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 16:45
Data actualizarii: Sambata 02 Octombrie 2021, 16:51

Manchester United și Everton s-au întâlnit în etapa a șaptea din Premier League.

„Diavolii roșii” nu trec prin cea mai bună perioadă. În ciuda victoriei pe care a obținut-o în prelungirile meciului cu Villarreal din Champions League, jucătorii lui Solskjaer au dificultăți în meciurile de pe teren propriu, având trei înfrângeri și o victorie în ultimele meciuri.

Cu Cristiano Ronaldo rezervă, United a deschis scorul în  minutul 43, prin Martial, care a marcat din pasa lui Bruno Fernandes. Superstarul portughez a fost trimis în teren în minutul 57, în locul lui Cavani, iar 8 minute mai târziu, Andros Townsend a reușit să egaleze.

• Everton

Mijlocașul lui Everton l-a învins pe De Gea, iar apoi, chiar sub ochii lui Ronaldo a făcut un gest ironic, bucurându-se în stilul în care o face atacantul adus de la Juventus în vară. Momentul a devenit rapid viral pe rețelele de socializare.

Ronaldo, 'erou' pentru United în Champions League

Atacantul portughez a fost 'eroul' lui Solskjaer în reeditarea finalei Europa League, după ce Villarreal a deschis scorul în minutul 53, prin Paco Alcacer. Alex Telles a egalat în minutul 60, însă golul salvator a venit de la Cristiano Ronaldo, chiar în prelungirile partidei.

Astfel, United a reușit să obțină prima victorie din grupele Champions League, după ce a pierdut în primul meci cu Young Boys, 1-2.