"Accidentarea lui Bilinski este foarte grava, trebuie sa aducem alt atacant!" FOTO HORROR: Cum arata piciorul golgheterului

Kamil Bilinski Dinamo Superliga
Data publicarii: Duminica 31 August 2014, 08:51
Data actualizarii: Duminica 31 August 2014, 09:00

Dinamo a invins-o sambata pe FC Brasov, scor 2-1, dar Flavius Stoican a avut motive de suparare dupa meci. Golgheterul Bilinski a suferit o accidentare grava.

Kamil Bilinski s-a accidentat pe finalul primei reprize, dupa un duel aerian in urma caruia adversarul a aterizat cu gheata pe calcaiul lui.

Bilinski a suferit o taietura foarte adanca, in zona 'tendonului lui Ahile', ce putea avea urmari extrem de grave. A fost cusut chiar la stadion si schimbat la pauza cu Marius Alexe.

"Avem nevoie de un atacant, mai ales dupa accidentarea lui Bilinski, care e una extrem de grava. Are o taietura in spate, pana la tendon a ajuns. Bine ca nu i-a taiat tendonul. O sa stea destul de mult timp pe bara", a spus Dorin Mateut, secundul lui Dinamo, la Dolce Sport.

Kamil Bilinski este cel mai bun marcator al lui Dinamo in acest sezon, cu 4 goluri marcate in primele cinci etape.