SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA 0-6, 5-7 | Chinuita de accidentari, Simona Halep a pierdut primul sau meci dupa o pauza de o luna! Halep a cerut in 2 randuri ajutorul medicilor

Simona Halep - Dominika Cibulkova Halep - Cibulkova LIVE Simona Halep Simona Halep Wuhan Wuhan 2018 Tenis Simona Halep WUHAN
Data publicarii: Marti 25 Septembrie 2018, 19:17
Data actualizarii: Marti 25 Septembrie 2018, 19:24

LIVE SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA 0-6, 5-7

Set 2

• SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA WUHAN LIVE | Debut dificil pentru Simona in China: adversara o conduce cu 4-2! Toate fazele sunt aici

5-7: Chinuita de accidentari, Simona Halep pierde primul sau meci dupa o luna de absenta. Cibulkova a castigat in doua seturi, desi Halep a incercat din rasputeri sa revina in setul al doilea.

Halep primeste din nou ingrijiri medicale. Pauza medicala mai scurta de 3 minute. Halep a revenit rapid in joc.

5-6: Cibulkova trece in avantaj dupa un game extrem de disputat.
5-5:
Simona Halep rateaza sansa de a castiga setul. Cibulkova se impune in acest game.
5-4:
Simona castiga si va servi pentru castigarea setului.
4-4:
Cibulkova egaleaza si anuleaza practic inceputul bun de set al Simonei Halep.
4-3:
Cibulkova reuseste in cele din urma sa intrerupa seria foarte buna a Simonei.
4-2:
Evolutie fantastica a Simonei Halep in setul secund. Romanca pare de neoprit dupa al patrulea game consecutiv castigat.
3-2:
Dubla greseala pentru Cibulkova. Simona castiga trei game-uri consecutive si este pentru prima data la conducerea meciului.
2-2:
Simona Halep da semne de revenire. Al doilea game consecutiv castigat pentru liderul mondial.
1-2:
Halep reuseste break-ul si castiga primul sau game. Medicii intervin din nou pentru a o ajuta pe Halep.
0-2:
Cibulkova reuseste break-ul si castiga al 8-lea game consecutiv.
0-1:
Cibulkova castiga si primul game al setului secund. Problemele de sanatate isi spun cuvantul asupra evolutiei Simonei Halep.

Set 1

0-6: Simona Halep pierde fara drept de apel primul set. Cibulkova castiga categoric, scor 6-0.

Simona Halep cere interventia medicilor. Liderul mondial acuza probleme la spate dupa accidentarea suferita in urma cu doua zile.

0-5 Game la zero castigat de Cibulkova! Al doilea consecutiv.
0-4
Simona Halep, in dificultate. Cibulkova conduce cu 4-0 dupa 15 minute de joc.
0-3
Simona Halep a salvat o minge de game, insa nu a putut castiga primul game al partidei. Cibulkova conduce cu 3-0 si 1-0 la break-uri.
0-2:
Cibulkova castiga, la limita, si game-ul secund. Simona a cerut interventia arbitrilor la mingea de game a Dominikai.
0-1:
Cibulkova a servit prima si a castigat primul game.

- Meciul dintre Sinaikova si Garcia intra in decisiv! Garcia s-a impus in primul set cu 6-3, iar Sinaikova a castigat setul secund la tie-break. Partida Simonei Halep cu Dominika Cibulkova se amana pana dupa ora 17:00!

- Partida va incepe cu intarziere, dupa partida dintre Garcia si Siniakova.

Perioada de pauza a luat sfarsit, Simona Halep revine pe teren! Liderul WTA are adversar dificil in turul al doilea de la Wuhan din China. Fostul numar 4 mondial, slovaca Dominika Cibulkova. Asta si in conditiile in care Simona Halep a avut probleme medicale inaintea partidei.

E primul turneu la care participa Simona Halep dupa eliminarea soc din primul tur de la US Open, cand a fost invinsa de Kaia Kanepi.

A fost un esec major dupa un sezon extraordinar, in care Simona Halep a castigat titluri la Shenzen, Roland Garros si Montreal si a dominat autoritar clasamentul mondial. Halep a mai jucat finale la Australian Open, Roma si Cincinnati si a fost prima calificata la Turneul Campioanelor.

Simona Halep a avut cel mai bun rezultat la Wuhan in 2016, cand a atins faza semifinalelor. Simona are insa si doua eliminari din primul tur in China, in 2014 si anul trecut.

CIBULKOVA CONDUCE CU 4-2!

Simona Halep da peste Dominika Cibulkova anul acesta in turul al doilea, dupa ce slovaca a invins-o pe Monica Miculescu, scro 6-4; 6-3. Numarul 31 WTA, Cibulkova a jucat o singura finala anul trecut, iar anul acesta a jucat finale la Budapesta si Strasbourg, in timp ce la Wimbledon a atins sferturile de finala.

Slovaca Cibulkova a jucat finala la Wuhan in 2016, dupa ce a trecut de Alize Cornet, Laura Siegemund, Karolina Pliskova, Barbora Strycova si Svetlana Kuznetsova si a pierdut finala cu Petra Kvitova.

"E o provocare mare pentru mine, e un loc special pentru mine. Incerc sa fiu mai buna anul acesta, o s dau totul. In ultimii 5 ani am ajuns in semifinale, in rest nu am castigat nicio partida. Am avut tragere dificila, orice meci e greu la nivelul asta. Sper sa ies increzatoare si sa imi joc sansa. Presiunea nu e legata de adversar ci sa dau totul si sa joc cel mai bun meci al meu. Obiectivul finalului de an este Turneul Campioanelor, m-am calificat pentru al cincilea an la rand, e un loc special pentru mine", a spus Simona Halep.

SIMONA HALEP - DOMINIKA CIBULKOVA LIVE DE LA ORA 16:00 PE WWW.SPORT.RO.