SIMONA HALEP - MADISON KEYS 1-6; 6-3; 5-7 | Halep, OUT de la Cincinnati dupa o lupta incredibila. Din nou probleme medicale

Simona Halep Cincinnati Madison Keys WTA Cincinnati Tenis SIMONA HALEP CINCINNATI | Halep si-a aflat adversara din optimi! Simona o conduce la intalniri directe. La ce ora incepe partida
Data publicarii: Vineri 16 August 2019, 06:56
Data actualizarii: Vineri 16 August 2019, 06:56

Simona Halep s-a calificat in optimi la Cincinnati dupa un meci extrem de disputat.

SIMONA HALEP - MADISON KEYS UPDATE 1-6; 6-3; 5-7

Simona Halep a fost eliminata la Cincinnati in optimi de Madison Keys in urma unui meci incredibil. Keys a castigat primul set cu 6-1, dar Simona si-a luat revansa si s-a impus cu 6-3 in setul al doilea. Madison Keys si-a chemat antrenorul in setul al treilea, iar acesta a ajutat-o: dupa set decisiv extrem de disputat, Madison Keys s-a impus in fata Simonei Halep cu 5-7.

PROBLEME DE SANATATE PENTRU HALEP!

Simona Halep a fost vizibil incomodata de problema care a chinuit-o si la Rogers Cup saptamana trecuta. Simona Halep nu s-a putut sprijini pe piciorul stang si a cedat in cele din urma lupta stransa din decisiv cu Madison Keys. Urmeaza o perioada de recuperare si apoi turneul de la US Open, programat sa inceapa pe 26 august.

Simona Halep
a invins-o miercuri pe Ekaterina Alexandrova din Rusia in trei seturi, scor 3-6 7-5 6-4 si s-a calificat in optimi la Cincinnati.

In turul urmator, Simona Halep va da piept cu Madison Keys, americanca clasata pe locul 18 in clasamentul WTA. Keys a invins-o pe Daria Kasatkina in turul al doilea, scor 6-4 6-1.

Meciul Halep - Keys este programat vineri dimineata, in jurul orei 2:00 (ora Romaniei).

Daca trece de Keys, Halep da peste Venus Williams

Daca va trece de Madison Keys, Simona Halep se va duela cu Venus Williams (39 de ani). Venus a invins-o cu 2-6, 6-3, 6-3 pe Donna Vekic, din Croatia.

Halep si Venus Williams s-a duelat de 7 ori pana acum, iar Halep are 4 victorii in fata americancei.

Simona Halep vs. Madison Keys H2H

Simona Halep si Madison Keys s-au mai intalnit de sase ori pana acum, iar scorul intalnirilor directe este favorabil romancei. 5-1 o conduce Simona pe Madison.

Cele doua s-au intalnit ultima data in 2016, la Turneul Campioanelor, unde Halep a castigat in doua seturi.

Rezultatele din ultima perioada ale lui Madison Keys nu ii dau emotii Simonei Halep. Americanca, desi ocupa locul 18 WTA, a avut prestatii modeste la Wimbledon (turul 2), la Washington (turul 1) si la Rogers Cup (turul 1).