Meci-maraton intre Irina Begu si Bianca Andreescu! Cum s-au tachinat cele doua in timpul jocului si ce a facut Bianca imediat dupa terminarea partidei

Irina Begu Bianca Andreescu WTA Phillip Island Trophy Tenis Marturisire socanta a Biancai Andreescu: cum a trait anul 2020, in care nu a jucat niciun meci oficial: "Ma jucam Call of Duty pe Xbox cam jumatate din zi si ma holbam pe pereti!"
Data publicarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 10:55
Data actualizarii: Miercuri 17 Februarie 2021, 10:58

Irina Begu a fost eliminata de Bianca Andreescu in sferturile Phillip Island Trophy, turneu de calibru WTA 250.

Meci-maraton intre Irina Begu si Bianca Andreescu in sferturile Phillip Island Trophy, turneu de calibru WTA 250. Dupa doua ore si 34 de minute de joc, canadianca cu origini romanesti a iesit invingatoare, scor 6-3, 4-6, 7-6(5).

Durata setului decisiv a intrecut borna de 60 de minute, tiebreak-ul incheindu-se scor 7-5 in favoarea Biancai. In semifinale, fosta campioana de la US open o va infrunta pe Marie Bouzkova (50 WTA).

Amuzant a fost modul in care cele doua jucatoare s-au incurajat. Daca Irina Begu a inceput sa strige "come on!", Bianca Andreescu a strigat "haide!" in momentele tensionate ale finalului de meci.

Pentru calificarea in sferturi, Irina Begu (74 WTA) va incasa un cec in valoare de $5250, pe cand Bianca Andreescu (9 WTA) si-a asigurat suma de $11,100 si ar putea castiga pana la $28,500, in cazul in care isi va adjudeca trofeul.