Victorieee! Perechea "Sirina" face un meci fantastic! Halep si Begu le-au invins pe Mattek Sands si Goerges cu 7-6, 7-6

Simona Halep Irina Begu Miami Tenis
Data publicarii: Vineri 23 Martie 2018, 18:22
Data actualizarii: Vineri 23 Martie 2018, 22:30

Simona Halep joaca la dublu in aceasta seara la turneul de la Miami.

Simona Halep/Irina Begu - Bethanie Mattek-Sands/Julia Goerges 7-6, 7-6

Set 2: Un nou set extrem de echilibrat, decis tot dupa tie break! Simona si Irina s-au impus cu 7-6 si si-au adjudecat meciul si calificarea!

Set 1: Simona Halep si Irina Begu au castigat dramatic, la tie-break, primul set. Romancele s-au impus cu 7-6 dupa un set extrem de disputat. 48 de minute a durat primul set.

Simona Halep va face pereche alaturi de Irina Begu in parrida impotriva Juliei Goerges si a lui Bethanie Mattek-Sands. Meciul este programat sa inceapa la ora 20:00.

Si Monica Niculescu va juca in aceasta seara in proba de dublu. Romanca va evolua alaturi de Su-Wei Hsieh contra cuplului Katerynei Bondarenko/Aleksandrei Krunic. Partida este programata sa se dispute cu incepere de la ora 21:30.