Cel mai scurt meci de tenis DIN ISTORIE: a durat doar 16 minute! Adversarul "s-a dat lovit" cand a vazut ce se intampla pe teren
Miercuri 11 Aprilie 2018, 11:07

Cel mai rapid meci de tenis din lume a durat... doar 16 minute.

Lituania - Romania, 11 octombrie, 21:45. Romania - Serbia, 16 octombrie, 16:00 - LIVE LA PROTV! Nationala de tineret, spre EURO: Romania - Tara Galilor, 12 octombrie, 19:00 la PROX!

Urmareste Sport.ro pe Instagram: cele mai tari imagini din sport!

Partida s-a disputat la Marrakesh, la turneul de la Maroc, competitie dotata cu premii totale in valoare de 500.000 de euro.

Britanicul Kyle Edmund a trecut de cehul Jiri Vesely in primul tur in doar 16 minute. Edmund a ajuns extrem de rapid la 5-0 in primul set, moment in care adversarul sau a acuzat probleme medicale si s-a retras.

In turul secund, Kyle Edmund se va duela cu invingatorul partidei Radu Albot-Andreas Seppi.

Dragnea, primă reacție ironică după scrisoarea în care i se cere demisia. ”La CEX o să vorbesc bine și apăsat”