Din nou la tenisul jucat cu zambetul pe buze | Simona Halep, la primul trofeu din 2016, dupa o finala in care a fost la ANI LUMINA de Cibulkova: 6-2, 6-4

Simona Halep Irina Begu Monica Niculescu Sorana Carstea WTA Madrid Tenis
Live Blog

Turneul de la Madrid

Data publicarii: Sambata 07 Mai 2016, 19:04
Data actualizarii: Sambata 07 Mai 2016, 20:38

Urmarim si comentam impreuna parcursul romancelor la Turneul de la Madrid pe www.sport.ro si Facebook/Sport.ro

21:15 02 May

1-0! Start perfect de meci pentru Begu! Si-a castigat serviciul cu Muguruza fara probleme.

14:36 02 May

Patricia Tig, o noua calificare superba

Patricia Tig s-a calificat astazi in turul 3 al turneului de la Madrid, dupa ce a eliminat-o pe americanca Sloane Stephens, cea poreclita "mica Serena Williams".

Tig s-a impus cu 6-2, 6-3 in fata americancei aflate pe locul 21 mondial.

Patricia Tig ocupa locul 134 WTA in acest moment.

22:58 01 May

Irina Begu a eliminat-o pe Bouchard

Irina Begu s-a calificat si ea in turul al doilea dupa ce a invins-o in trei seturi pe canadianca Eugenie Bouchard, scor 6-4, 3-6, 6-4

19:59 01 May

Simona Halep - Misaki Doi 6-0, 6-3

20:54 SET Simona Halep | Halep castiga fara emotii meciul impotriva japonezei Misaki Doi, scor 6-0, 6-3, si merge in turul urmator

20:43 Misaki Doi a revenit in joc, dar Halep, dupa doua gameuri mai putin agresive, incepe sa loveasca din nou puternic: 3-3

20:30 Simona Halep se indreapta catre o victorie categorica, desi japoneza Doi a reusit sa ia si ea un game. 2-1 in setul al doilea pentru Halep

20:15 SET Simona Halep | Romanca a avut nevoie de 20 de minute pentru a-si adjudeca primul set: 6-0

20:10 Halep pare dezlantuita in fata japonezei Doi. Al doilea break facut de romanca

20:04 Simona reuseste sa castige pe propriul serviciu si conduce cu 2-0 in primul set

19:59 Simona Halep a inceput excelent meciul si a facut primul break

19:51 01 May

Simona Halep a iesit la incalzire, meciul cu Misaki Doi sta sa inceapa

18:28 01 May

Sorana Carstea a eliminat-o pe Jankovic

Victorie mare pentru Sorana Carstea, care reconfirma ascensiunea de forma. Romanca a eliminat-o pe Jelena Jankovic dupa o victorie in doua seturi: 6-4, 6-3.

Irina Begu o va intalni pe Bouchard de la 18:45, iar Halep pe Misaki Doi de la 19:00.

18:07 01 May

Monica Niculescu, eliminata

Monica Niculescu a fost invinsa in primul tur al turneului de la Madrid de cvasinecunoscuta Louisa Chirico, locul 133 mondial.

Chirico a trecut cu 7-5, 6-1 de Niculescu.

17:12 01 May

Kerber, eliminata

Campioana de la Australian Open si Stuttgart si ocupanta locului 3 mondial, germanca Angelique Kerber a fost eliminata de la Madrid inca din primul tur.

Keber a fost invinsa de cehoaica Barbora Strycova, locul 33 WTA, scor 4-6, 2-6.

Patricia Tig, pe tabloul principal

Patricia Tig s-a calificat astazi pe tabloul principal al turneului, dupa ce a invins-o surprinzator pe Daria Kasatkina, scor 6-3, 4-6, 6-2.

Tig va juca in turul urmator impotriva americancei Sloane Stephens.

In varsta de 21 de ani, Patricia Tig ocupa locul 134 WTA in acest moment.

17:07 01 May

Simona Halep, a sasea favorita, o va intalni pe japoneza Misaki Doi in runda inaugurala a turneului WTA de la Madrid, dotat cu premii totale de 4.771.360 dolari.

Begu (25 ani, 35 WTA) o va infrunta in primul tur pe canadianca Eugenie Bouchard (22 ani, 46 WTA), cea care a castigat singurul meci direct, anul trecut, la Australian Open, cu 6-1, 5-7, 6-2, in optimile de finala.

Monica Niculescu (28 ani, 31 WTA) va intalni o adversara venita din calificari, in timp ce Sorana Carstea (26 ani, 131 WTA), beneficiara unui wild card, va avea un meci dificil cu sarboaica Jelena Jankovic (31 ani, 23 WTA).

Back: La prima pagina «