Vesti triste din America! Echipa lui Alex Mitrita, New York City, a fost eliminata din playoff-ul pentru MLS
![Vesti triste din America! Echipa lui Alex Mitrita, New York City, a fost eliminata din playoff-ul pentru MLS Mitrita MLS new york city fc](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/08/02/image_galleries/705980/vesti-triste-din-america-echipa-lui-alex-mitrita-new-york-city-a-fost-eliminate-din-playoff-ul-pentru_size6.jpg)
Echipa internationalului roman a fost eliminata in sferturile de finala ale playoff-ului MLS.
New York City a pierdut in fata lui Portland Timbers cu 1-3. Mitrita a fost titular si in acest meci, la fel ca si in ultimele doua intalniri din playoff-ul, MLS Is Back, competitie care are loc in Orlando. New York City a marcat primul gol al partidei din penalty, in minutul 27, prin Jesus Medina. Portland a egalat pana la sfarsitul primei reprize, gratie golului marcat de Sebastian Blanco. In minutul 65, Diego Valeri a marcat si scorul s-a facut 2-1 pentru Portland.
Alexandru Mitrita a fost inlocuit in minutul 72, el nu a reusit sa isi puna amprenta asupra jocului echipei sale.
Andy Polo a inschis tabela in minutul 76 si scorul final a fost 3-1 pentru Portland Timbers.
Internationalul roman a evoluat in 4 din cele 5 partide disputate de New York City in playoff-ul din MLS. El a reusit o singura pasa decisiva, in victoria cu 1-0, contra lui Inter Miami.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News