VIDEO PAOK Salonic, mașina de goluri! Echipa lui Răzvan Lucescu are o serie excelentă în ultimele meciuri

Razvan Lucescu PAOK Salonic Taison Thomas Murg Volos Stranieri
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 09:31
Data actualizarii: Joi 28 Septembrie 2023, 09:36

Formația antrenată de tehnicianul român a urcat până pe locul 2 în clasamentul din prima ligă a Greciei.

Echipa greacă PAOK Salonic, antrenată de tehnicianul român Răzvan Lucescu, a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-0, formaţia NFC Volos, în etapa a şasea din Stoiximan Super League.

PAOK a înscris de două ori pe finalul primei reprize, în meciul cu ultima clasată, asigurându-şi un avantaj liniştitor la pauză.

A deschis scorul Konstantinos Koulierakis, în minutul 39, iar Thomas Murg a făcut 2-0 în minutul 45+1, ambele reuşite din pasele decisive oferite de Taison, scrie news.ro.

PAOK Salonic, pe locul 2, la trei puncte de liderul Olympiakos Pireu

După pauză a marcat şi Mbwana Ally Samatta, pentru 3-0, în minutul 55, şi PAOK a rezolvat un meci care i-a adus trei puncte şi păstrează echipa lui Răzvan Lucescu pe locul secund în campionat, la trei puncte de lider, Olympiakos Pireu. VIDEO AICI

PAOK are o serie excelentă: în ultimele trei meciuri, toate câștigate, a înscris de fiecare dată câte 3 goluri.

După 3-2 în deplasare cu HJK Helsinki în grupele Conference League, au urmat în campionatul intern un 3-1 în deplasare la PAS Giannina și acum un 3-0 acasă cu Volos.