Nicusor Stanciu Slavia Praga Viktoria Plzen Stranieri Nicusor Stanciu e PE VAL in Cehia! Dupa assistul magistral de acum 3 zile, mijlocasul Slaviei a reusit un gol ABSOLUT FENOMENAL cu Plzen! VIDEO cu reusita de exceptie a romanului!
Data publicarii: Miercuri 23 Decembrie 2020, 18:41
Data actualizarii: Miercuri 23 Decembrie 2020, 18:47

Slavia Praha a jucat in deplasare cu Viktoria Plzen in etapa a 14-a a campionatului Cehiei.

Internationalul roman Nicusor Stanciu a deschis scorul pentru echipa antrenata de Jindrich Trpisovsky in minutul 26 al partidei cu un voleu senzational de la aproximativ 14 metri de poarta.

Aceasta reusita a fostului fotbalist de la FCSB vine la numai 3 zile de la victoria Slavei pe teren propriu in fata celor de la Bohemians Praga, scor 2-1

In acest meci, Stanciu a reusit o pasa absolut senzationala pentru golul de 1-0 marcat de Abdallah Sima in minutul 7.