Rangers - Hibernian 2-1 | IANIS HAGI ii aduce victoria lui Steven Gerrard cu un gol in finalul partidei! Romanul a fost titular si a marcat de ziua tatalui sau

Ianis Hagi Glasgow Rangers Stranieri
Data publicarii: Miercuri 05 Februarie 2020, 20:57
Data actualizarii: Joi 06 Februarie 2020, 00:11

Rangers s-a impus in fata lui Hibernian cu 2-1.

ACUM LIVE: RANGERS - HIBERNIAN 2-1

Min 84. GOOOOOOOOOOOOOLLLLL RANGERS! IANIS HAGI arunca stadionul in aer! Sut superb din unghi al romanului! Hagi marcheaza cu piciorul drept din interiorul careului.

• Ne vom revolta! 15 minute au fost de ajuns! Suporterii lui Rangers, la picioarele lui Ianis Hagi! Ce mesaje au postat pe retelele de socializare si ce vor sa faca daca fiul Regelui nu va fi titular

Min 46. Ocazie mare pentru Ianis! Barisic i-a pasat lui Hagi, iar romanul a sutat din prima cu stangul. Sutul trece cu putin pe langa poarta.

Min 45+2. GOOOL RANGERS! Edmundson restabileste egalitatea cu un sut din interiorul careului, dupa o gafa a fundasilor adversi.

Min 35. GOL HIBERNIAN! Hanlon deschide scorul dupa o faza fixa!

Min 1. A inceput partida

UPDATE 20:40: RANGERS - HIBERNIAN, 21:45

Echipele de start: Ianis Hagi, in fata primului meci ca titular la Glasgow

Rangers va juca in aceasta seara impotriva celor de Hierbnian, in runda cu numarul 25 din campionatul Scotiei. In partida de debut, Ianis Hagi a intrat in minutul 77, in meciul impotriva celor de la Aberdeen si i-a impresionat pe fanii celor de la Rangers. La partida din aceasta seara, presa din Scotia nu il da pe Ianis Hagi titular, desi fanii il vor cu orice pret in primul 11. Acestia au postat diferite mesaje pe retelele de socializare in care spun ca Ianis Hagi nu ar trebuie sa lipseasca in aceasta seara.

"Daca Ianis Hagi nu incepe miercuri ca titular, ne vom revolta", a scris un fan pe contul de Twitter.

"Sunt realmente ingrijorat ca Ianis Hagi ar putea sa nu joace. Nu voi merge Ibrox sa vad meciul daca partida nu-l inlcude pe micutul geniu in 11-le nostru de start",