FOTO Remontada de senzație în două minute pentru Dan Petrescu în meciul decisiv pentru calificarea în optimile Champions League! Jarunongkran și Poomchantuek i-au făcut zile fripte ”Bursucului”

Dan Petrescu AFC Champions League Bangkok United Jeonbuk Hyundai Motors Nana Boateng Stranieri
Data publicarii: Miercuri 13 Decembrie 2023, 13:50
Data actualizarii: Miercuri 13 Decembrie 2023, 14:35

Jeonbuk Hyundai Motors joacă pe teren propriu cu Bangkok United în ultima etapă din faza grupelor.

FINAL Jeonbuk Hyundai Motors - Bangkok United 3-2 (Lee Dong-jun '76, '78, Moon Seon-min '42 / Wanchai Jarunongkran '4, Rungrath Poomchantuek '85)

MIN. 90+8 Final, 3-2 pentru Jeonbuk, și echipa lui Dan Petrescu obține calificarea în optimile AFC Champions League!

MIN. 90 Se arată cel puțin 6 minute de prelungire.

MIN. 85 Oaspeții reduc din diferență prin Rungrath Poomchantuek, este 3-2 acum!

MIN. 78 GOOOOOOL Jeonbuk, același Lee Dong-jun face 3-1 după o fază trasă la indigo după cea de la reușita din urmă cu două minute! Sud-coreeanul este la primele sale goluri pentru echipa lui Dan Petrescu.

MIN. 76 GOOOOOOL Jeonbuk, Lee Dong-jun face 2-1 și optimile Champions League sunt din ce în ce mai aproape pentru Dan Petrescu!

MIN. 46 Începe repriza secundă pe ”Jeonju World Cup Stadium”.

MIN. 45+3 1-1 la pauză, scor suficient pentru calificarea lui Jeonbuk în optimile AFC Champions League.

MIN. 42 GOOOOOOL Jeonbuk, Moon Seon-min profită de bâlbele defensivei lui Bangkok și egalează, 1-1, scor de calificare pentru echipa lui Dan Petrescu!

MIN. 34 Nana Boateng, cel mai activ jucător al lui Jeonbuk până acum, este transportat în afara terenului după o accidentare serioasă, iar Dan Petrescu este obligat să facă prima schimbare!

MIN. 4 Lovitură de teatru pe ”Jeonju World Cup Stadium”, oaspeții deschid scorul prin Wanchai Jarunongkran, 1-0 pentru Bangkok United! La acest scor, Jeonbuk este eliminată din Champions League!

UPDATE Echipa de start a lui Dan Petrescu: Nana Boateng (ex-CFR Cluj) este de data aceasta titular.

Știrea inițială

Jeonbuk Hyundai Motors - Bangkok United, meciul decisiv al echipei lui Dan Petrescu pentru calificarea în optimile AFC Champions League, se joacă de la ora 12:00 în ultima etapă din faza grupelor.

Un egal le este suficient sud-coreenilor pentru a ajunge în optimi din postura de echipă clasată pe locul 2 în grupă.

Conform regulamentului competiției, în optimile AFC Champions League se califică direct câștigătoarele grupelor (10 la număr), iar pentru următoarele 6 locuri rămase se face un clasament între echipele clasate pe pozițiile secunde.