Maxim Marius Sumudica Turcia Stranieri Maxim, din nou decisiv pentru Sumudica! Mijlocasul roman a reusit sa ii aduca un punct lui Gaziantep in minutul 90
Data publicarii: Sambata 26 Septembrie 2020, 18:13
Data actualizarii: Sambata 26 Septembrie 2020, 18:26

Marius Sumudica nu a reusit sa obtina nici in meciul de sambata cele 3 puncte.

Gaziantep a jucat in deplasare contra lui Goztepe, scor 2-2. Baietii lui "Sumi" au inceput bine meciul si au dechis scorul in minutul 8 prin Demir. Sumudica a intrat la vestiar in avantaj, iar dupa 45 de minute Gaziantep conducea cu 1-0.  In repriza secunda, gazdele au egalat repede in minutul 50 prin Aydogdu, iar in minutul 61 Brown Ideye o aducea in avantaj pe Goztep. Alexandru Maxim a fost integralist si a reusit sa ii aduca un punct lui Sumudica dupa ce a executat o lovitura de la 11 metri, iar rezultatul final a fost 2-2.

Gaziantep este pe locul 13 in clasament cu 2 puncte dupa 3 etape jucate in campionatul turc.