"Ianis Hagi si-a aratat valoarea! / Sigur va fi titular!" Fanii lui Rangers, incantati de prestatia romanului in ultimul meci! A intrat de pe banca si a dat un assist

Ianis Hagi Glasgow Rangers Stranieri Ianis Hagi, DECISIV in victoria lui Rangers cu Motherwell! Intrat pe teren cand echipa sa era condusa, romanul a oferit un assist la golul de 2-1! Reactia fanilor
Data publicarii: Sambata 19 Decembrie 2020, 19:39
Data actualizarii: Sambata 19 Decembrie 2020, 20:53

Glasgow Rangers a invins cu scorul de 3-1 pe Motherwell in Scotia.

Internationalul roman a fost introdus pe teren de Steven Gerrard in minutul 62 al meciului de pe Ibrox Park in locul lui Arfield la scorul de 1-0 pentru Motherwell.

Intrarea lui Hagi a revitalizat jocul ofensiv al lui Rangers, care a reusit sa intoarca scorul si sa se impuna in cele din urma cu scorul de 3-1.

Mijlocasul roman a contribuit decisiv la al doilea gol al echipei lui Gerrard, marcat de Cedric Itten in minutul 82 al partidei.

Fostul fotbalist al Viitorului a deviat decisiv o minge centrata de pe partea dreapta catre Itten care a reusit sa il invinga pe portarul lui Motherwell.

Evolutia lui Ianis i-a entuziasmat pe fanii lui Rangers, care au postat dupa meci mesaje de incurajare pentru fotbalistul roman.